Україна і світ

Чому обмежено придатні мають повторно пройти ВЛК до 4 лютого: пояснення Міноборони

Фото: Pexels

Усі громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до 4 травня 2024 року, підлягають повторному медичному огляду до 4 лютого 2025 року.

У Міністерстві оборони України пояснили, чому громадяни мають пройти новий медогляд та які виникатимуть наслідки, якщо будуть порушені вимоги законодавства.

Повторний медогляд обмежено придатних

Як зазначили у Міноборони, 4 травня 2024 року набрав чинності закон України від 21.03.2024 № 3621-IX Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист.

У документі з положень законодавства виключили такі визначення:

  • обмежено придатний до військової служби;
  • непридатний до військової служби в мирний час;
  • обмежено придатний у воєнний час.

Міністерство оборони видало наказ від 14.08.2008 №402 Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України, яким визначається процедура проведення військово-лікарської комісії.

Які постанови ухвалює ВЛК

Як зазначили у Міноборони, під час медичного огляду ВЛК ухвалюють постанови такого загального змісту:

  • придатний до військової служби;
  • придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони;
  • непридатний до військової служби;
  • непридатний до військової служби з переоглядом через 6 – 12 місяців (постанова приймається під час дії воєнного стану);
  • потребує звільнення від виконання службових обов’язків на певну кількість календарних днів;
  • потребує відпустки для лікування у зв’язку з хворобою на певну кількість календарних днів;
  • потребує відпустки для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) на певну кількість календарних днів;
  • потребує лікування у закладі охорони здоров’я (установу) на термін не менше певної кількості календарних днів;
  • тимчасово непридатний до проходження зборів (постанова ухвалюється щодо військовозобов’язаних, резервістів, яких призивають на збори);
  • тимчасово непридатний до військової служби (вказується дата повторного огляду);
  • не потребує тривалого лікування (постанова приймається у разі відсутності потреби у продовженні тривалого лікування);
  • інші відповідні постанови.

Що мають робити визнані обмежено придатними

Як пояснили у Міноборони, визнані обмежено придатними до військової служби українці підлягають повторному медичному огляду протягом дев’яти місяців після набрання чинності закону № 3621, тобто до 4 лютого 2025 року включно.

Проте організувати медичний огляд та уточнити інформацію мають ТЦК та СП за місцем проживання військовозобов’язаних громадян України, стверджують у Міноборони.

Українці можуть пройти військово-лікарську комісію можливе лише за направленням від ТЦК, який має викликати військовозобов’язаного повісткою.

– Якщо повістки не було, то військовозобов’язаний може особисто звернутися до ТЦК для отримання направлення на ВЛК, – додали у Міноборони України.

Водночас постанова ВЛК про ступінь придатності за призовом під час мобілізації або воєнного стану дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.

У Міноборони зазначили, що за КУпАП порушення норми про своєчасне проходження ВЛК може бути накладено штраф – від 1 тис. до 1,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або від 17 тис. до 25,5 тис. грн.

Якщо ж особа не пройде повторний огляд до 5 лютого, стверджують у Міноборони, тоді електронний військово-обліковий документ в Резерв+ залишиться без змін.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Але коли ТЦК надішле повістку на ВЛК, а військовозобов’язаний не виконає її умови, тоді в Резерв+ може змінитися статус – у розшуку, резюмували у Міноборони України.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-18 22:06:00