Україна і світ

У Дніпрі запрацювала друга черга реабілітаційного центру всеукраїнської мережі Recovery


Дніпровський реабілітаційний центр для поранених військових національної мережі Recovery збільшує реабілітаційно-лікувальні потужності вдвічі.

З відкриттям другої черги тут щороку зможуть відновлюватися понад 1 200 українських воїнів, які протистоять російській агресії.

З Дніпра почалася мережа Recovery

Реабілітаційний центр у Дніпрі було відкрито у 2023 році. Він став першим у національній мережі Recovery, яку Віктор та Олена Пінчуки заснували задля допомоги Силам безпеки й оборони України.

– Рік і десять місяців тому ми відкрили свій перший реабілітаційний центр у Дніпрі. Відтоді розбудували цілу національну мережу, – сказав Віктор Пінчук.

За словами засновника, у Дніпрі підібралася суперська команда – сучасна, дуже молода, енергійна, потужна.

– Я відвідував багато наших центрів, але люди посилаються на досвід саме цього, – наголосив Віктор Пінчук.

Не дивно, що сюди приїжджають, активно переймають досвід. Тож було прийняте рішення розширити можливості центру у Дніпрі.

20 додаткових ліжок, інноваційне обладнання

У межах відкриття другої черги дніпровського центру палатне відділення отримало 20 додаткових ліжок. Усі палати обладнані сучасними багатофункціональними ліжками з електроприводом, а також меблями, які забезпечують максимальний комфорт для пацієнтів.

Приміщення центру відповідають світовим стандартам інклюзивності: широкі дверні отвори, відсутність порогів, антиковзке медичне покриття, поручні в коридорах, просторі інклюзивні санітарні кімнати з душовими кабінами, обладнаними сидіннями й поручнями.

Окрім розширення палатного фонду, в залах для реабілітації встановлено інноваційне обладнання.

У Дніпровський Recovery їдуть за досвідом

Додатково запрацювали цілодобовий пост медичної сестри, зала фізичної реабілітації, кабінет терапевта мови і мовлення, психолога, соціального працівника та велика ординаторська для роботи мультидисциплінарної реабілітаційної команди.

– Сьогодні ми є справжнім центром досконалості, до якого приїжджають мультидисциплінарні команди з різних лікарень, щоби перейняти досвід, — ділиться завідувачка Дніпровського центру Recovery Алла Півник.

Вона зазначила, що мультидисциплінарна команда центру складається з фахівців фізичної реабілітаційної медицини, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, масажистів, асистентів, терапевтів мови й мовлення та психологів.

Для кожного пораненого тут розробляється індивідуальний реабілітаційний план, а завдяки інноваційному обладнанню пацієнти отримують якісну й доказову реабілітаційну допомогу на найвищому рівні.

Проєкт Recovery — приклад успішного партнерства між приватним сектором і державою, коли благодійники створюють інноваційні реабілітаційні центри на базі державних медичних установ.

Сьогодні в Україні 15 реабілітаційних центрів Recovery  надають безоплатні послуги у Вінниці, на Дніпровщині (три заклади), у Києві (два заклади), Луцьку, Львові, Одесі (два заклади), Полтаві, Рівному, Хмельницькому, Черкасах і Чернівцях.

Загалом у центрах національної мережі вже отримали реабілітаційну допомогу понад 20 тис. поранених.

У цьогорічних планах засновників проєкту — розширити мережу до 19 центрів, які щороку зможуть надавати якісні й безоплатні послуги 26 тис. військових.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Recovery

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-17 16:36:00