Експосадовця Міноборони викрили на новій «схемі»: цього разу – на поставці бракованих кулеметів
Експосадовця Міністерства оборони та двох керівників держпідприємства обвинувачують у поставці бракованих кулеметів у бойові підрозділи ЗСУ. Про це Львівському порталу повідомили в Держбюро розслідувань.
Йдеться про колишнього директора одного з департаментів Міноборони, якого раніше викрили на розкраданні майже 1,5 млрд грн під час закупівлі снарядів для ЗСУ.
Слідчі не вказують його імені, проте відомо, що фігурантом справи щодо снарядів, замовлених у підприємства «Львівський арсенал», є екскерівник департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександр Лієв. Його звільнили з посади у лютому 2023 року. У межах цієї справи йому оголосили підозру, розслідування триває.
Тепер правоохоронці встановили, що експосадовець Міноборони разом із двома керівниками державного підприємства у 2022 році поставили у бойові підрозділи ЗСУ браковані великокаліберні кулемети.
Так, на фронт мали поставити 400 сертифікованих великокаліберних кулеметів. Натомість ділки провернули оборудку, за якою замість якісної зброї, у війська потрапили дешеві аналоги, непридатні для використання. При цьому бійцям доставили лише половину кулеметів.
«200 закуплених за державний кошт кулеметів не мали жодного маркування, відповідної технічної документації та жодних супровідних документів. Під час їхнього бойового використання зброя не могла вести безперервну стрільбу та після перших пострілів взагалі виходила з ладу, через руйнування частин та механізмів», – кажуть у ДБР.
Через це державний бюджет зазнав збитків на понад 193 млн гривень, а українські військові наражали себе на небезпеку.
Колишньому посадовцю Міноборони оголосили підозру у розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в особливо великих розмірах та перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України, яке призвело до тяжких наслідків (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 114-1 ККУ)
Двох керівників державного підприємства підозрюють у вчиненні аналогічних злочинів, а також у службовому підробленні (ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 114-1 та ч. 5 ст. 191 ККУ).
Санкція статей передбачає покарання – до 15 років тюрми.
Вирішується питання щодо поміщення фігурантів справи під варту.
Про скандал із закупівлею снарядів для ЗСУ
Олександр Лієв є одним із фігурантів кримінальної справи щодо розкрадання майже 1,5 млрд грн на снарядах для ЗСУ. Контракт із постачальником, підприємством «Львівський арсенал», Міноборони уклало у серпні 2022 року, сплатило кошти, але жодного боєприпасу у військо так і не надійшло.
ЗМІ писали, що в січні 2024 року підозри оголосили Олександру Лієву, який на момент оборудки був керівником департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, чинному на той момент очільнику цього департаменту Томасу Нахкуру і керівнику «Львівського арсеналу» Юрію Збітнєву.
Згодом суд помістив Лієва під варту, але визначив альтернативу – внесення 50 млн грн застави. Буквально через місяць він вийшов зі СІЗО.
Сам Олександр Лієв заявляв, що публічно пройде поліграф, щоб довести свою невинуватість. Втім він «провалився» на одному питанні, яке стосувалось вказівок від керівництва.
Раніше Лієв відзначився тим, що підтримав окупацію Криму. З Міністерства оборони його звільнили у лютому 2023 року.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-01-14 14:09:00