Україна і світ

Вільний степ: МОЗ презентувало новий ресурс підтримки постраждалих від війни


В Україні створено онлайн-платформу Вільний степ для підтримки людей, які пережили полон, тортури та сексуальне насильство, пов’язані з війною.

Комплексний підхід — шлях до вільного та гідного життя

В умовах війни психологічна підтримка стає критично важливою для збереження ментального здоров’я населення.

Адже стресові ситуації викликають травми, тривогу, депресію та інші психічні розлади.

— З лютого 2022 року з полону було повернуто 3 797 українців. Я дуже добре розумію, яка велика потреба є у професійній підтримці колишніх полонених на шляху повернення до нормального життя, повернення до самого себе після місяців чи років постійного тиску та болю, — повідомив Максим Колесніков, ветеран війни, звільнений з полону.

Ті, хто на власному досвіді пережили бойові дії, втрату близьких, полон або інші травматичні події, потребують особливої допомоги.

Саме тому онлайн-платформа Вільний степ пропонує комплексну професійну підтримку постраждалим та їхнім родинам.

Ініціативу реалізовано Центром психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів Лісова поляна за підтримки проєкту USAID Розбудова стійкої системи громадського здоров’я.

Які послуги можна отримати

Команда проєкту обʼєднала 53 профільні організації, фахівців та сервіси для надання ефективної психосоціальної і правової допомоги.

Це допоможе українцям не лише подолати психологічні наслідки травм, а й  знайти своє місце в суспільстві.

— Обʼєднавши зусилля громадянського суспільства, фахівців у сфері психічного здоровʼя та правозахисників, ми зможемо посилити свій вплив і гарантувати, що жодна людина, яка пережила насильство, не залишиться без підтримки та допомоги,— зазначив Мілан Павловіч, заступник директора USAID в Україні.

Вільний степ планує надавати послуги щонайменше 150 людям протягом перших трьох місяців роботи, забезпечуючи швидкий зв’язок з кейс-менеджерами.

Крім того, навчальні матеріали нового онлайн-ресурсу будуть доступні для лікарів, психологів, соцпрацівників і прокурорів, аби вони могли ефективніше допомагати постраждалим.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело і фото: МОЗ України

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-18 12:39:00