Україна і світ

Рада схвалила у першому читанні закон про множинне громадянство в Україні

Фото: УНІАН

Верховна Рада схвалила у першому читанні за основу закон №11469 про введення інституту множинного громадянства в Україні.

За відповідне рішення проголосували 247 народних обранців, повідомив нардеп Ярослав Железняк.

– До другого читання мають врахувати пропозиції і зауваження, зокрема Світового конгресу українців, – зауважив він.

Закон про множинне громадянство: що передбачає

Очільниця партії Слуга народу Олена Шуляк зауважила, що у законопроєкті закріплюються випадки, коли особа може мати громадянство інших держав спільно з українським.

Також у документі прописано спрощену процедури набуття громадянства для іноземців та осіб без громадянства, які:

  • проходять військову службу у ЗСУ, Нацгвардії, інших формуваннях України;
  • є членами їхніх родин (подружжя або діти).

За словами народної депутатки, законопроєкт допоможе зберегти громадянство для українців, які вимушено покинули країну через війну.

Також у законопроєкті значаться випадки, згідно з якими є доцільним перегляд підстав для втрати громадянства. Отже, зокрема, це мжливо якщо громадянин:

  • добровільно набув громадянства держави-агресора чи окупанта;
  • використав іноземний паспорт на території України, що загрожує нацбезпеці.

– Скасування громадянства за обман: громадянство може бути втрачено, якщо особа подала неправдиві дані чи підроблені документи під час його набуття, – пише у Telegram Шуляк.

Згідно законопроєкту, іноземці та особи без громадянства, які допомагали ЗСУ чи підрозділам тероборони під час війни, зможуть отримати спрощений порядок легалізації.

До того ж, у документі закріплюється право на подання недійсного паспорта. Тобто іноземці, що служили в Україні, можуть надати документи з простроченим терміном дії для оформлення посвідки на проживання.

У законопроєкті прописано пункт щодо позбавлення громадянства за злочини проти України. Законопроєкт передбачає втрату громадянства для осіб, засуджених за:

  • злочини проти нацбезпеки;
  • тероризм;
  • участь у збройній агресії проти України.

Крім того, законопроєкт передбачає удосконалення умов, а саме врегульовуються умови громадянства за народженням, територіальним походженням та за набуття громадянства України.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-17 15:08:00