Переломи ноги, ключиці та кісток тазу: у Львові врятували підлітка після страшного ДТП
У львівській дитячій лікарні Святого Миколая вперше виконали реконструктивне втручання з відновлення сідничного нерва.
Оперували підлітка, який потрапив у важке ДТП, його врятували з пазурів смерті, хоча фахівці давали лише 30%, що хлопець виживе.
Коли, здавалося, все найстрашніше позаду, виявилося, що у 15-річного Артура не рухається права нога, він її просто не відчуває.
Як оперували сідничний нерв
Саме у лікарні Святого Миколая з’ясували причину – розрив сідничного нерву, найбільшого в організмі людини.
Цей нерв відіграє ключову роль у забезпеченні рухової та чутливої функції ніг. До того ж, розрив у юного пацієнта був значним і сягав аж 7 см.
Єдиний шанс повернути хлопця до активного життя – це складна реконструктивна операція з відновлення нерва.
Таких втручань у львівській дитячій лікарні ще не виконували, тому залучили колег з лікарні Святого Пантелеймона, які часто оперують дорослих пацієнтів з такою ж проблемою.
Унікальний за складністю випадок
15-річний івано-франківець Артур Мигович потрапив у ДТП цьогоріч у серпні. Він їхав на скутері і на повороті зіштовхнувся з легковою автівкою.
Хлопець зазнав важких травм. Зокрема, чотири переломи ноги, перелом лівої ключиці та кісток тазу. Артур втратив багато крові і лікарі не знали чи він виживе. Надії було обмаль.
У місцевій лікарні йому виконали чотири переливання крові та провели чотири операції. І якимось дивом юнак виборсався. А його стан стабілізувався.
Аж тут з’ясувалося, що не всі проблеми вдалося подолати. Сідничний нерв поламав усі плани на одужання.
Для відновлення функції нижньої кінцівки Артура уже у Львові була виконана складна реконструктивна операція з аутотрансплантації фрагменту нерву з гомілки на місце дефекту магістрального сідничного нерву.
– Потім за допомогою мікрохірургічної техніки, ми наклали спеціальні шви для того, щоб відновилась чутливість ноги, — розповідає завідувач 1-го відділення Центру хірургії та онкології лікарні Святого Пантелеймона Гнат Герич.
Попереду – тривала реабілітація
Лікар пояснив специфіку таких втручань – подальший результат операції залежить не лише від уміння хірургів, а й від самої здатності пересадженого нерву до регенерації.
У випадку Артура процес відновлення таки розпочався. І це порадувало лікарів.
– Одразу після операції я вперше за довгий час відчув свою стопу. Неначе почали бігати мурашки, – згадує Артур.
Хлопцю пояснили, ці відчуття свідчать, що нерв відновлюється.
Попереду в Артура тривала реабілітація та щомісячні огляди. Але лікарі зробили найголовніше – юнак зможе ходити, бігати, танцювати. Для молодих це так важливо.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело і фото: Перше медичне об’єднання Львова
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-12 11:57:00