Україна і світ

Замість розуміння виникає опір: що нам заважає знайти спільну мову в суперечці


Психологи пояснили, які аргументи слід висувати в суперечці, щоб переконливо донести до співрозмовника свою точку зору.

– Досить часто суперечка заходить у глухий кут або призводить до ще більшого конфлікту, коли під час словесної сутички важко переконати співрозмовника, якщо він не розуміє наших істинних потреб, – кажуть експерти.

За їхніми словами, проблема полягає в нашій нездатності чітко висловити свої бажання.

Наприклад, якщо вам не подобається, що ваш партнер розкидає речі, замість прохання ви можете висловити претензію, мовляв, чому ти завжди все розкидаєш. У відповідь партнер відчуває тиск і прискіпливість. Навіть якщо одна людина змусить іншу прибрати речі, стосунки залишаться напруженими.

Важлива чесність

Справжня причина конфлікту може полягати не в розкиданих речах, а в бажанні зберегти затишок удома. Якщо ми пояснимо це партнеру, він із більшою ймовірністю піде нам назустріч.

Секрет конструктивного діалогу – чесність. Важливо бути відвертим, якщо хочете бути почутим. У вашого партнера не виникне зайвих домислів у такому разі. Відвертість є запорукою здорових стосунків.

Наступного разу, коли вас дратуватиме безлад, спробуйте цю формулу. Наприклад, поясніть партнеру, що через розкиданий одяг кімната виглядає неохайною та незатишною. Для вас важливо створити атмосферу у квартирі – інакше ви почуваєтеся некомфортно.

У чому можуть виникати труднощі

Люди часто бояться показати вразливість і свої емоції через страх образи з боку іншої людини. Але без щирості та відкритості неможливо побудувати гармонійні стосунки.

Коли партнер усвідомлює вашу довіру та готовність відкритися, це спонукає його бути відповідальним перед вами та вашими емоціями – адже йому не хочеться підводити дорогу людину.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Психологічна підтримка

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-12 09:17:00