Україна і світ

У МОЗ назвали проблему, чому аптеки складно підключити до програми вакцинації


Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів, що найбільшою проблемою для аптечних закладів була підготовка фахівців, які можуть проводити вакцинацію.

– Одна з перших когорт закінчила навчання минулого тижня. Дуже сподіваємося, що для аптечних мереж це буде стимулом або поштовхом до відкриття пунктів вакцинації в інших містах країни, а не тільки в Києві, – сказав він.

Демедикалізація вакцинації

Як зазначив заступник міністра, використання можливості проводити вакцинацію в аптеках дає змогу реалізувати стратегію МОЗ із демедикалізації вакцинації.

За словами Кузіна, цей напрям дає змогу відійти від розуміння того, що перед проведенням вакцинації обов’язково має бути огляд лікаря з дуже детальною оцінкою стану.

Хороша альтернатива

Заступник міністра зазначив, що досвід Covid-19 щодо відкриття вакцинальних пунктів на альтернативних майданчиках.

Йдеться про торговельні центри та аптечні заклади з дотриманням вимог інфекційного контролю, що є гарною альтернативою тому, щоб пацієнти зверталися й отримували вакцину, зокрема ту, що не закуповують за кошти держбюджету.

Як повідомлялося, на початку 2024 року Кабінет Міністрів дозволив проводити профілактичну вакцинацію в аптеках.

До проєкту з вакцинації в аптеках від грипу долучилася аптечна мережа Подорожник: вакцинація стартувала в одній з її аптек у Києві.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-10 11:13:00