В Італії міжнародне сурогатне материнство визнане злочином: здоровий глузд чи обмеження прав
Сенат Італії нещодавно прийняв закон, згідно з яким сурогатне материнство вважається загальним злочином.
Сурогатне материнство для італійців – поза законом
При цьому варто зазначити, що в цій країні сурогатне материнство вже є незаконним, і відтепер нова заборона зробить доступ італійців до сурогатного материнства за кордоном – злочином. Навіть якщо до послуги вдалися в країнах, де така практика є законною.
Отже, сурогатне материнство названо “загальним злочином” (reato universale). Це формулювання використовується в італійському кримінальному кодексі стосовно злочинів, які вважаються настільки серйозними, що суперечать загальнолюдським цінностям.
Тобто, італійське судочинство ставить сурогатне материнство в один ряд із геноцидом і злочинами проти людства.
Згідно з новим законом, порушникам загрожує до двох років в’язниці та штраф у розмірі до €1 млн.
Сурогатне материнство – загроза традиційній сім’ї
Взагалі у світі тема сурогатного материнства доволі дискусійна.
Декілька країн дозволяють його, хоча і з різними обмеженнями.
Приміром, у Греції некомерційне сурогатне материнство було легалізовано з 2002 року. У Каліфорнії дозволено навіть так зване комерційне сурогатне материнство, коли сурогатна мати отримує компенсацію.
Інші країни, зокрема Франція та Німеччина, забороняють сурогатне материнство.
У Великій Британії діє специфічний механізм сурогатного материнства, розроблений, щоб бути менш обтяжливим, ніж усиновлення.
Обмежується репродуктивний вибір бездітних сімей
Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні назвала нову заборону на сурогатне материнство “здоровим глуздом” і наголосила, що закон покликаний захищати жінок і дітей від “перетворення їх на товар”.
Уряд Мелоні, очолюваний ультраправими, постійно зосереджувався на політиці, яка сприяє, як вони наголошують, традиційній формі сім’ї .
Заборона сурогатного материнства була в маніфесті партії разом із політикою проти одностатевих шлюбів і одностатевих усиновлень.
У той час як правознавці та активісти сумніваються, чи витримає новий закон юридичний контроль і як він буде застосовуватися на практиці.
Політика нинішньої італійської влади – від заборони сурогатного материнства до обмежень на аборти – обмежує репродуктивний вибір, наголошують правозахисники.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: The Conversation
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-09 15:49:00