Україна і світ

Понад 1,6 млн клітин: найбільша карта кишкового мікробіому розкриває причини хронічного запалення


Група дослідників Інституту Велкома Сенгера (Велика Британія) встановила звязок певних кишкових клітин з хронічним запаленням та створила карту, яка об’єднала понад 1,6 млн кишкових клітин – на сьогодні це найбільший ресурс про кишківник людини,

Результати цього дослідження були опубліковані в журналі Nature.

Найбільший атлас кишкового мікробіому

Щоб дослідити, чому виникають хронічний біль і запалення кішківника, науковці-генетики об’єднали понад 25 одноклітинних наборів даних та виявили, що патогенні метапластичні клітини, які беруть участь у загоєнні слизової оболонки шлунка, можуть змінюватися під впливом запалення.

В результаті активізуються подальші запальні реакції, що негативно впливає на стан та захворювання шлунково-кишкового тракту.

Після цього вчені створили онлайн-ресурс, до якого можуть долучитися всі медики.

Він включає зразки тканини здорових людей та тих, хто хворіє на виразковий коліт, хворобу Крона і рак кішківника.

Просторові та одноклітинні дані надають унікальну інформацію про те, як взаємодіють кишкові клітини та працює організм людини.

Подальші перспективи

На сьогодні атлас кишкових клітин є у вільному доступі, і команда продовжує вдосконалювати процес, який дозволить надалі масштабувати проєкт для прогнозування результатів досліджень.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Науковці Інституту Велкома Сенгера також сподіваються, що це сприятиме розробці нових методів лікування захворювань шлунково-кишкового тракту.

Джерело: Sci Тech Daily

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-09 11:50:00