Україна і світ

Учені пояснили, як саме какао захищає організм від жирної їжі та стресу


Команда вчених із Бірмінгемського університету в рандомізованому подвійному сліпому дослідженні показала, що вживання какао-порошку з високим вмістом антиоксидантів може потенційно пом’якшити погіршення функції судин, пов’язане зі стресом і жирною їжею.

Дослідження

В експерименті взяли участь 23 дорослі людини молодого і середнього віку, які з’їдали два круасани з солоним маслом і сиром чеддер, а також випивали склянку незбираного молока.

Крім того, приблизно половина групи пила какао-напій з високим вмістом флаванолів, які є антиоксидантами, що містяться в рослинних продуктах, таких як ягоди, чай, яблука, груші та деякі горіхи. Інша половина пила какао-напій із низьким вмістом флаванолів.

Потім учасники пройшли універсальний стресовий захід: тест з усної арифметики.

На другому сеансі учасники повторили експеримент, вживаючи какао-напій з низьким вмістом флаванолів, якщо раніше їм давали версію з високим вмістом флаванолів, і навпаки.

Результати

Після жирної їжі та стресової події дослідники виявили збільшення діаметра як плечової, так і сонної артерій учасників. Плечова артерія переносить насичену киснем кров до тіла, тоді як сонна артерія переносить насичену киснем кров до мозку.

Зокрема, плечова артерія відновлювалася довше у тих, хто пив какао з низьким вмістом флаванолу. Протягом 90 хвилин після прийому жирної їжі та стресової події ця артерія продовжувала демонструвати порушену здатність реагувати на зміни кровотоку.

Попри те, що цей рівень порушень незначний, він пов’язаний із підвищенням ризику майбутніх серцево-судинних подій на 9-13%.

Але ті, хто пив какао з високим вмістом флаванолу, були певною мірою захищені від цих порушень. Те, як їхня плечова артерія реагувала на зміни кровотоку, було покращено порівняно з групою з низьким вмістом флаванолу.

Доза какао

Висока доза флаванолів, використана в експерименті, була еквівалентна двом чашкам зеленого чаю, 5,5 столовим ложкам необробленого какао або 300 г ягід.

– Для тих, хто схильний тягнутися до солодощів у стані стресу або залежить від швидкої їжі через напружену роботу чи брак часу, впровадження деяких із цих невеликих змін може мати реальне значення, – зазначають науковці.

Цікаво, що автори дослідження не виявили, що какао з високим вмістом флаванолу впливає на кровотік або оксигенацію мозку після стресу.

Майбутні експерименти з більшими вибірками можуть допомогти прояснити цей результат, особливо з урахуванням того, що попередні дослідження флаванолу натякали на когнітивні переваги.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-09 10:24:00