Люди зможуть ходити після травм спинного мозку: нова методика лікування обнадіює
Дослідники політехнічної школи і університетської лікарні в Лозанні вперше застосували новий метод лікування пацієнтів із травмою спинного мозку.
Медики вдалися до глибокої стимуляції мозку в латеральному гіпоталамусі для прискорення рухового відновлення людей, що потрапили в лещата нерухомості.
Ділянка мозку, на яку досі не звертали увагу
Уперше стимуляції піддавався латеральний гіпоталамус.
Це швидко дало результати – значно і довгостроково покращилася рухливість пацієнтів.
Запропонована терапія, яка, по суті, реорганізує нейронні зв’язки, забезпечує стійке і швидке одужання.
Методику випробував на собі 54-річний австрієць Вольфганг Єґер.
Він перебував в інвалідному візку з 2006 року після того, як впавши на лижному спуску, отримав травму хребта.
Чоловік у захваті від нової методики. Стимуляція мозку відновила його рухливість і незалежність.
– Уже не проблема пройти кілька кроків вниз і повернутися до моря, я також можу дістати чай і каву з шафи на кухні, — зазначає пан Вольфганг.
Відкриття, що дарує надію
Методика DBS, якою скористалися дослідники — добре відома нейрохірургічна техніка, яка передбачає імплантацію електродів у певні ділянки мозку для модулювання нейронної активності.
Традиційно DBS використовувався для лікування рухових розладів, таких як хвороба Паркінсона та есенціальний тремор. Однак застосування DBS до латерального гіпоталамуса для лікування часткового паралічу є новим підходом.
Тобто, задіяний несподіваний нейронний шлях, який раніше не розглядався для відновлення моторики.
Учені зазначили, що успіх цієї терапії залежав від двох взаємодоповнюючих підходів: відкриття нової методології у дослідженнях на тваринах і перетворення цього відкриття у точні хірургічні методи на людях.
– Ми націлилися на правильну ділянку мозку, навіть якщо цю ділянку ніколи не пов’язували з контролем рухливості ніг у людей, – сказала нейрохірургиня Жослін Блох.
За словами професорки, можна говорити про важливе відкриття нового впливу на функції мозку.
Жослін Блох стверджує, що чудові результати відкривають шлях для нових терапевтичних методик, які сприятимуть прискоренню відновлення після травм спинного мозку.
Подальші дослідження вивчатимуть поєднання DBS з іншими технологіями, такими як спінальні імплантати, які вже продемонстрували свій потенціал у відновленні рухів після травм хребта.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: SciTechDaily
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-07 16:46:00