Загрози з боку РФ: Канада посилить військову присутність в Арктиці
Канада вирішила посилити свою військову і дипломатичну присутність в Арктиці, щоб протистояти загрозам з боку Росії та інших країн, які прагнуть закріпитися на крайній півночі регіону.
Про це йдеться в оновленій доктрині Канади, яка була оприлюднена у п’ятницю.
Посилення присутності Канади в Арктиці
Канадський уряд передбачає розгортання нових патрульних кораблів і есмінців, криголамів і підводних човнів, здатних діяти під крижаним покривом, а також підвищити кількість літаків і безпілотників.
Разом зі Сполученими Штатами Канада планує модернізувати континентальну оборону, включаючи спостереження за північними підходами за допомогою нових морських датчиків і супутників.
У документі зазначається, що Оттава роками прагнула управляти Арктикою спільно з іншими державами і зберегти її вільною від військової конкуренції.
– Однак, бар’єри, які запобігають конфліктам, дедалі більше піддаються величезному напруженню, – заявила на пресконференції міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі.
За її словами, “Арктика більше не є регіоном з низьким рівнем напруженості”, враховуючи плани Росії щодо Арктики та поглиблення геополітичного суперництва в регіоні.
Міністерка додала, що Росія також об’єднується на крайній півночі з Китаєм, який теж прагне більшого впливу в управлінні регіоном.
Як попередив міністр оборони Канади Білл Блер, Арктика теплішає в середньому в чотири рази швидше, ніж решта світу, що відкриває нові можливості для судноплавства і розвідки ресурсів, таких як нафта, газ і мінерали. Зростаючий доступ посилює виклики безпеці, вважає міністр.
За його словами, переглянута доктрина Канади закликає до посилення військового потенціалу для “проведення і підтримки операцій в Арктиці”, де люті морози і непередбачувані шторми, довгі періоди темряви і дрейфуючі морські крижини становлять серйозну небезпеку.
Канада також прагнутиме до поглиблення співпраці – в тому числі до проведення більшої кількості спільних військових навчань – з союзними північними країнами, п’ять з яких зараз також є членами НАТО, а нещодавно до них приєдналися Фінляндія і Швеція.
У доповіді, що описує зміни в позиції Канади, підкреслюється нещодавнє посилення російської активності вздовж кордонів повітряного простору Північної Америки.
Канада звинуватила Китай у регулярному розміщенні на півночі Арктики суден, оснащених військово-дослідницьким обладнанням подвійного призначення для збору даних.
У відповідь на це Канада тепер додатково стежитиме за іноземними дослідженнями у своєму арктичному регіоні. Крім того, Оттава вивчає шляхи поглиблення арктичної співпраці з Японією і Південною Кореєю на кшталт Індо-Тихоокеанського партнерства союзників.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Також уряд Канади планує створити нову посаду посла в Арктиці і відкриє консульства на Алясці і в Гренландії, оскільки прагне врегулювати прикордонну суперечку зі Сполученими Штатами в морі Бофорта і завершити угоду з Данією про розподіл острова Ганса.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-06 23:57:00