Україна і світ

Скільки можна перебувати за кордоном під час війни по безвізу: відповідь юристів

Фото: Depositphotos

Маючи біометричний паспорт, українці отримали можливість безвізових поїздок до країн Європейського Союзу та Шенгенської зони. Це означає, що для туристичних поїздок, відвідування родичів чи ділових зустрічей віза більше не потрібна.  

Факти ICTV дізнавалися у юристів БПД, скільки можна перебувати за кордоном під час війни. 

Скільки можна перебувати за кордоном по біометрії під час війни 

Терміни перебування за кордоном під час війни залежать від того, чи є в особи тимчасовий захист. Якщо його немає, то загальний строк безвізового перебування в ЄС не може перевищувати 90 днів протягом 180 днів. Щоб уникнути проблем на кордоні, рекомендуємо перед поїздкою перевірити свій міграційний статус за допомогою спеціального калькулятора на сайті Державної міграційної служби України. 

Для перетину кордону необхідно лише пред’явити паспорт та документи, що підтверджують мету поїздки. Правила безвізового перебування поширюються на всі країни Європейського Союзу, крім Великої Британії та Ірландії, а також на інші держави, що приєдналися до Шенгенської зони. Згідно з цими правилами, українці можуть перебувати на території ЄС без візи не більше 90 днів протягом 180 днів. Якщо цей термін буде перевищено, за наступної спроби перетину кордону може бути відмовлено у в’їзді.  

– Це означає, що до завершення 90-денного терміну перебування у країні вам доведеться повернутися додому і зачекати ще 90 днів, перш ніж знову виїхати, якщо ви не офорили жодного статусу у країні перебування, – кажуть юристи. 

Також ми зателефонували на гарячу лінію Державної прикордонної служби та дізналися, чи можуть виникнути проблеми при поверненні на територію України після перебування в країнах Шенгену довше, ніж 90 днів.

– Українські прикордонники не перевіряють інформацію, яку кількість днів громадянин України перебував за кордоном. Головна умова – це наявність дійсного закордонного паспорта. Крім того, українця, який порушив правила безвізового режиму, випустять з України, але можуть не пустити до країн ЄС, – зауважили на гарячій лінії ДПС.

Безвізовий режим: скільки можна перебувати за кордоном 

Однак існують певні нюанси. Для українців, які змушені залишитися в Європі довше, передбачено кілька варіантів. Один із них – подання заяви на тимчасовий захист. Це дозволяє легалізувати перебування на території Шенгенської зони, навіть якщо рішення про надання статусу ще не ухвалено. 

– Чотири країни ЄС дають можливість поїздок для українців поза умовами Шенгену. Ці країни надають додаткові дні до європейського безвізу. Серед держав, які надають можливість українцям перебувати в Європі додатково до 90 днів безвізу: Хорватія, Болгарія, Кіпр, Румунія, – зазначають юристи.  

Однак слід зазначити, що для Болгарії та Румунії дія Шенгенських правил поки що поширюється лише на авіаційний і морський транспорт. 

Скільки часу українцям можна перебувати за кордоном під час війни по тимчасовому захисту 

Для осіб, які отримали тимчасовий захист, правило “90 днів протягом 180” не застосовується. Це означає, що вони можуть перебувати на території країн ЄС тривалий час без обмежень, пов’язаних із цим правилом. Крім того, підрахунок днів перебування здійснюється індивідуально кожною країною-членом ЄС. Маючи тимчасовий захист, ви можете подорожувати між різними країнами ЄС, навіть якщо загальний строк перебування перевищує 90 днів, оскільки кожна країна веде власний облік. 

Однак, для осіб, які виїхали з України з інших причин, ніж повномасштабна війна, і здійснюють регулярні поїздки до ЄС, діють стандартні правила Шенгенської зони. Це означає, що вони повинні мати біометричний паспорт і дотримуватися правила “90 днів протягом 180.” 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-06 16:30:00