Україна і світ

Понад 16 тис. цивільних українців можуть бути в російському полоні – Лубінець

Фото: УНІАН

Україна продовжує працювати над обміном полонених із Росією, адже країна-агресор тримає в заручниках тисячі цивільних.

Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець у четвер, 5 грудня, під час Десятої правозахисної конференції Відвойовуючи права людини – Зберігаючи демократію.

Скільки цивільних у російському полоні

За словами омбудсмена, хоча Україна працює над обміном полонених, це відбувається не так системно і швидко, як хотілося б цього.

Лубінець зазначив, що в пріоритеті повернення тяжкопоранених, тяжкохворих, жінок і тих, хто довго перебуває в російському полоні, починаючи з 2014 року. Однак на практиці це не завжди вдається.

Що стосується цивільних заручників, за попередніми оцінками, їх може бути понад 16 тис. Однак точна цифра невідома, адже відсутній механізм верифікації.

– Ми можемо припускати, що тільки цивільних може бути понад 16 тисяч заручників, – зазначив Лубінець.

Він зазначив, що ця цифра є неостаточною. До того ж часто родичі повідомляють про затриманих тільки після того, як виїжджають з окупованих територій, бо бояться переслідувань з боку росіян.

– Вони ж не розбираються, вони (росіяни – Ред.) забирають усіх, якщо думають, що ці люди якось проукраїнськи налаштовані, – зазначив Дмитро Лубінець.

Омбудсмен розповів, що часто на ТОТ росіяни забирають колишніх військовослужбовців, правоохоронців і суддів. Деяких людей можуть відпустити через тиждень тортур, а когось затримують. Тому, за словами Лубінця, цифра буде набагато більшою після деокупації всіх українських територій.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Нагадаємо, що після тривалих тортур у російському полоні помер викрадений мер Дніпрорудного Євген Матвєєв. Окупанти тримали його в заручниках 2 роки та 8 місяців.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-05 16:18:00