Україна і світ

У Києві відбувся благодійний проєкт КОД: що відомо про конкурс


У Національній академії мистецтв вперше від початку повномасштабного вторгнення відбувся Культурологічний благодійний проєкт КОД: культура, освіта, духовність.

Фактично, це конкурс молодих митців, які змагалися у шести номінаціях. Усе це нагадувало невеличкий самобутній фестиваль.

Проєкт КОД відкриває таланти у часи війни

Одна із учасниць благодійного проєкту КОД – Анастасія Качай. Спеціально до конкурсу вона не готувалася, тому навіть тема майбутньої роботи стала для дівчини інтригою.

– У мене зазвичай дуже контрасна палітра. У цьому сенс живопису. Бачиш те, що є насправді, і пишеш так, як відчуваєш це. У мене були плани інші на сьогодні, але я вчора дізналася про конкурс і вирішила: Так, я все відкладаю і йду сюди, – сказала Анастасія.

Військовослужбовець ЗСУ Кирило спеціально приїхав із передової та прийшов на захід разом із донькою. Каже, усе для того, щоб військової тематики у творчості було більше.

Серед митців – теж не усі цивільні. Валентина спеціалізується на аеророзвідці, на фронт пішла добровільно. Паралельно вона вчиться на політології в університеті імені Тараса Шевченка, та нині згадує свій перший фах.

– Трошки забуваєш, оскільки ти довгий час не займаєшся цим, рука збивається, але зараз я просто для себе це робля, для задоволення, – прокоментувала Валентина. 

Благодійному проєкту КОД уже 18 років. Але три останні роки захід був на паузі – через Covid-19, а потім через війну. Та без мистецтва Україні не вижити, вважають організатори. 

– У багатьох з’явилася зневіра у майбутньому. Кажуть: Я не знаю, що буде завтра, де там буде ця Україна. Я думаю: Якого біса ти так кажеш, ми ж маємо таку талановиту молодь. Я вважаю, що КОД – це саме та акція, яка стверджує, що Україна має майбутнє, – сказав Олександр Карпов, засновник проєкту КОД.

Цьогоріч програма має шість напрямків, серед яких і малювання, й архітектура, і конкурс молодих композиторів імені Карабиця.

Деякі музиканти приїхали особисто, дехто передав з-за кордону відеозаписи своїх робіт на флешках. Такі реалії війни, разом із тривогами та вибухами.

– Дуже складно було з початком війни, зараз ми вже адаптувалися якоюсь мірою. Ми не можемо переривати процес, у нас є укриття. У разі повітряної тривоги всі спускаються в укриття і конкурс продовжуєтсья. Це локація нашої академії, вона найбільше підходить для такого конкурс, тому що тут всі митці, – сказав Олександр Цугорка, ректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Усе відбувається у Національній академії образотворчого мистецтва й архітектури. Часом тут зникає світло, напередодні столицю бомбили, та до цього ані організаторам, ані учасникам уже не звикати. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: КОД

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-04 13:56:00