Виплатою «тисячі Зеленського» в Україні порахують населення під час війни
Зимову «єПідтримку», більш відому як «тисяча Зеленського», зможуть отримати лише ті громадяни, які фізично перебувають в Україні. Тому такою виплатою хочуть бодай приблизно порахувати кількість населення на третій рік повномасштабної війни. Про це 3 грудня йшлося на засіданні уряду.
«Обов’язкова умова отримання зимової “єПідтримки” – це перебування в Україні. Таким чином ми підтримуємо тих, хто залишається жити й працювати в нашій країні. Під час подання заявки через “Дію” кожен учасник підтверджує факт перебування в Україні. Після цього держава перевірить правдивість інформації за реєстрами Державної прикордонної служби», – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Зазначимо, що подавати заявку на «тисячу Зеленського» можна вже з 1 грудня. За першу добу надійшло понад 2,5 мільйона заяв, що є рекордним показником. За дві доби українці подали вже 4 мільйони заявок.
Додамо, що виплату українцям по тисячі гривень, яку анонсував президент Володимир Зеленський, профінансують із внутрішніх коштів, закладених у Фонд безробіття. Таку ініцативу опозиційні політики, експерти й представники громадянського суспільства відразу назвали популізмом.
Голова бюджетного комітету ВРУ Роксолана Підласа стверджує, що цю виплату наразі є 9,3 млрд грн. При цьому вона робить ставку на те, що загалом на «тисячу від Зеленського» піде не більше 15 млрд грн.
Передісторія
Виплату з 1 грудня по тисячі гривень українцям анонсував президент Володимир Зеленський. Кошти мають дати не лише повнолінтнім громадянам, а й дітям.
В уряді пояснили, що виплати надходитимуть на карту «Національного кешбеку», витратити ці кошти можна буде протягом 2025 року. За них можна буде купити низку товарів вітчизняного виробництва, зокрема ліки, оплатити комуналку чи квитки на потяг, а також задонатити на ЗСУ.
Рішення виплатити «тисячу Зеленського» пояснюють необхідністю підтримати український бізнес, а також самих українців у непростий осінньо-зимовий сезон.
Додамо, що це вже не вперше чинна влада вирішує дати українцям по тисячі гривець. Наприкінці 2021 року, тобто перед початком повномасштабного вторгнення РФ, в Україні виплачували так звану «ковідну тисячу» (програма «єПідтримка») тим, хто зробив щеплення від коронавірусу. Її теж можна було витратити на визначений перелік товарів і послуг від українського бізнесу.
Згодом після початку великої війни уряд дозволив задонатити «ковідну тисячу» на підтримку армії. Лише за одну добу українці тоді перерахували 1 млрд грн на ЗСУ.
При цьому у далекому 2008 році тодішня прем’єрка Юлія Тимошенко теж вдавалась до такої ініціативи. Вона обіцяла по тисячі гривень усім вкладникам «Сбербанку» СРСР, які втратили свої кошти. Але грошей в держбюджеті на всіх не вистачило, а згодом такі витрати ще й призвели до девальвації гривні і росту інфляції.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-12-03 20:32:00