Україні необхідно більше військової допомоги, а не розмов про мирні переговори – Рютте
Україна не потребує більше ідей щодо того, як виглядатиме мирний процес, натомість їй необхідно більше військової допомоги.
Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час пресконференції в Брюсселі.
Україні необхідно більше допомоги — генсек НАТО
– Зараз я сказав би, що Україна не потребує більше ідей про те, як може виглядати мирний процес. Ми можемо з вами сісти разом, випити чашку кави та придумати безліч способів, як вести мирний процес, коли він розпочнеться. Але я сказав би: давайте не будемо це обговорювати. Переконайтеся, що Україна має все необхідне, щоб зайняти сильну позицію до того, як розпочнуться ці мирні переговори, коли уряд України вирішить, що він готовий до цього”, – сказав Рютте.
За його словами, в найближчі два дні, коли відбуватиметься зустріч глав МЗС країн НАТО, союзники зосередяться на тому, як отримати більше військової допомоги для України.
– Більше протиракетної оборони в Україну, як покращити координацію всього, що ми робимо, переконатися, що командування у Вісбадені буде запущене і готове якомога швидше. Ось що потрібно зробити. Тому я сказав би: більше військової допомоги й менше дискусій про те, як може виглядати мирний процес, – наголосив генсек НАТО.
Нагадаємо, що 3 та 4 грудня в Брюсселі відбудеться засідання глав МЗС країн НАТО.
Зустріч глав МЗС НАТО: про що говоритимуть
Під час пресконференції Марк Рютте також розповів, що під час зустрічі 3-4 грудня глави МЗС країн НАТО зосередяться на обговоренні подальшої військової допомоги Україні, а не на питанні вступу України до Північноатлантичного блоку.
– Союзники згодні з тим, що майбутнє України – в НАТО. І на саміті у Вашингтоні ми домовилися про незворотний шлях країни в НАТО. І до, і після саміту у Вашингтоні союзники працюють над будівництвом мосту (до НАТО, – Ред.), – сказав Рютте.
Також він зазначив, що цей міст складається, зокрема з окремих двосторонніх безпекових угод між союзниками та Україною, а також із виконання всіх рішень, що були узгоджені у Вашингтоні.
– Так що все це відбувається крок за кроком. Однак на мою думку, ми повинні зосередитися, і ми зосередимося в найближчі два дні на тому, що необхідно зараз, – зазначив генсек НАТО.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Нагадаємо, що нещодавно міністр закордонних справ України Андрій Сибіга звернувся до партнерів НАТО з проханням схвалити запрошення Києву приєднатися до Організації Північноатлантичного договору під час зустрічі на рівні міністрів закордонних справ НАТО 3-4 грудня 2024 року.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-03 14:13:00