В Україні запровадили нову професію демінер: що передбачає та як опанувати
В Україні запровадили нову професію демінер – оператор з пошуку вибухонебезпечних предметів.
Про це повідомила очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко.
Що відомо про нову професію в Україні – демінер
За словами міністерки, ця професія дозволить громадянам України долучитися до розмінування територій, забруднених вибухівками.
Як зазначила Свириденко, держава вже запровадила програму видачі ваучерів на 30 тисяч гривень, які дозволяють пройти навчання у спеціалізованих центрах.
– Це важливий крок, адже професія демінер відкриває нові можливості для українців, особливо для ветеранів, які хочуть працювати у цій галузі, – зазначила Юлія Свириденко.
А також додала, що уряд підтримує ветеранів, які хочуть опанувати цю професію та розміновувати території України. Так, за словами міністерки, навчальні програми вже демонструють попит серед колишніх українських військових.
Крім того, оператори протимінної діяльності зможуть сертифікуватися через портал Дія, що спростить доступ до професії.
Вже у 2025 році органи сертифікації операторів зможуть здійснювати через портал Дія:
- первинну сертифікацію;
- повторну сертифікацію;
- розширення сфери сертифікації.
Водночас терміни дії сертифікатів залишаються без змін: первинні сертифікати – 3 роки, продовжені – 5 років.
Міністерка економіки зауважила, що ці ініціативи є частиною масштабної стратегії протимінної діяльності, спрямованої на повернення до використання потенційно забруднених земель і підвищення безпеки громадян.
За даними Свириденко, станом на 2022 рік 174 000 квадратних кілометрів території України були потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами.
За цей час більш ніж 35 тисяч квадратних кілометрів вже вдалося обстежити й повернути до використання. Однак мета уряду – повернути 80% потенційно забруднених територій до продуктивного використання протягом наступних 10 років.
Нагадаємо, що раніше члени Коаліції з розмінування України погодили потреби у техніці та фахівцях на найближчі дев’ять років – з 2025-го до 2034 р.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дорожню карту було погоджено на зустрічі Коаліції, яку очолили Ісландія та Литва.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-03 13:09:00