Хімічна зброя – порушення міжнародного права: Україна про підтримку Конвенції про заборону
Україна приєдналася до Спільної заяви 59 країн, яка спрямована на підтримку виконання положень Конвенції про заборону хімічної зброї. Зокрема, документ акцентує на забороні застосування хімічних засобів боротьби з заворушеннями як методу ведення війни.
Заява була представлена під час 29-ї сесії Конференції держав — учасниць Конвенції.
Україна приєдналася до міжнародної заяви на підтримку заборони хімзброї
У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що країна проти застосування хімічної зброї та засобів боротьби з заворушеннями як способу ведення війни, оскільки це є серйозним порушенням міжнародного права і загрожує зусиллям створити світ, вільний від хімічної зброї.
– Високо цінуємо роботу Організації із заборони хімічної зброї та держав-партнерів, спрямовану на доведення фактів застосування Російською Федерацією хімічних засобів боротьби із заворушеннями як засобу ведення війни проти України, – йдеться в заяві МЗС.
Зазначається, що в нещодавньому звіті Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердили факт регулярного застосування хімічних речовин РФ на фронті.
Зафіксовано 4 950 випадків використання Росією боєприпасів із небезпечними хімічними елементами тільки з лютого 2023 року.
– Спільна заява привертає особливу увагу до цих порушень – численних повідомлень про використання Російською Федерацією хімічних засобів боротьби з заворушеннями та інших токсичних хімічних речовин на лінії фронту в Україні, – йдеться в повідомленні.
У заяві наголошується на необхідності підтримки роботи ОЗХЗ та зміцнення її технічного потенціалу для реагування на випадки використання хімічної зброї. Держави-учасниці підтвердили готовність допомагати Україні в боротьбі з такими порушеннями.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Раніше в Генштабі повідомили, що за жовтень було зафіксовано щонайменше 323 випадки хімічних атак з боку росіян.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-29 11:30:00