Україна і світ

Кредит на житло для ВПО: умови і як отримати

Фото: Unsplash

У межах українсько-німецької програми підтримки ВПО, спрямованої на сприяння інтеграції переселенців, відбувся черговий етап відбору. За результатами 19-го відбору, понад 800 родин отримали можливість оформити іпотечний кредит на житло за найнижчою в Україні ставкою. Ця ініціатива, що реалізується спільно Міністерством з питань реінтеграції та Держагентством з питань молоді та спорту, відкриває нові можливості для тисяч українців, які втратили домівки через війну.

З жовтня 2022 року в Україні працює державна програма кредитування житла Доступна іпотека. У її рамках кілька категорій українців можуть купити житло на пільгових умовах. Кредит на житло для ВПО: як отримати та які умови – читайте в матеріалі.

Кредит на житло: хто може отримати

З вересня 2024 року умови програми зазнали суттєвих змін. Якщо раніше ставка за кредитом становила 3% для пільгових категорій та 7% для решти учасників, то тепер ці ставки діятимуть лише протягом перших десяти років кредитування. Після цього періоду ставки зростуть на 3 відсоткові пункти для кожної категорії позичальників. Тобто, військовослужбовці, медики та педагоги платитимуть 6%, а ветерани, ВПО та інші громадяни – 10% річних.

Юристка Тетяна Киричинська зазначає, що в рамках програми Доступна іпотека пільгові кредити під 3% на житло (перші 10 років) можуть отримати:

  • військові контрактної служби;
  • правоохоронці;
  • вчителі та педагогічні працівники;
  • медики;
  • науковці, які працюють у державному та комунальному секторах.

Для інших категорій українців створено програму для придбання житла з відсотковою ставкою 7% на перші 10 років. Такий кредит на термін до 20 років можуть отримати:

  • ветерани війни та їхні сім’ї;
  • ВПО;
  • інші громадяни України, які відповідають вимогам програми.

Важливо: учасники програми не повинні брати участь в інших аналогічних державних програмах і не повинні мати кредитів або заборгованостей.

Як отримати кредит на житло ВПО

Уряд оновив правила програми доступної іпотеки єОселя. Відтепер для більшості громадян пріоритетом є придбання нового житла. Водночас, для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та деяких категорій працівників, які проживають у регіонах, що постраждали від війни, передбачені спеціальні умови, що дозволяють купувати житло віком до десяти років. Такі зміни мають на меті як підтримати будівельну галузь, так і допомогти тим, хто найбільше постраждав від війни.

За два роки існування програма доступної іпотеки єОселя зазнала низки змін. Спочатку пільгові умови кредитування були доступні лише обмеженому колу професій: військовим, медикам, педагогам та науковцям. Згодом коло учасників розширили, включивши до нього ветеранів та внутрішньо переміщених осіб.

  • Подати заявку подати через Дію та єОселя.
  • Отримати відповідь від банку.
  • Обрати житло, яке ви плануєте придбати.
  • Укласти договір із банком та договір купівлі-продажу квартири.

Як обрати житло

  • площа житла не має перевищувати 52,5 м² на одну особу + 21 м² на кожного члена сім’ї;
  • орієнтуйтеся на середню ціну за м² у регіоні, де ви плануєте придбати житло;
  • для міст із населенням від 100 до 300 тисяч – базова ціна за квадратний метр збільшується в 1,75 раза, у 2,5 раза для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова.

Доступна іпотека: важливі нюанси

Для того, щоб банк надав вам кредит, потрібно щонайменше півроку офіційно працювати для підтвердження вашої платоспроможності. За словами експерта, Ощадбанк і Приватбанк уже давно працюють у цій програмі. 

З початку 2024 року учасниками програми доступних кредитів єОселя стали майже 7 660 родин.

Тож, якщо у вас є можливість, то обов’язково нею скористайтеся. Адже на сьогоднішній день це найкращі умови кредитування житла в Україні.

Кредит на житло для ВПО під 3%

ВПО також мають можливість взяти участь у програмі кредитування житла за вигіднішими умовами – не під 7, а під 3%. Однак, за словами експерта, отримати такий кредит не дуже просто. Для того, щоб подати заявку на кредит, потрібно:

  • зайти в Дію – Кредит на житло для ВПО;
  • заповнити заяву, зокрема РНОКПП і номери довідки переселенця (ВПО) членів сім’ї;
  • відправити заяву на розгляд у застосунку;

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Держмолодь розгляне вашу заяву протягом дня, повідомлення про результат цього надійде в особистий кабінет і на електронну пошту. Якщо вам відмовили у внесенні до реєстру кандидатів, ви можете внести зміни до заяви та подати її ще раз.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-28 15:50:00