Львівський портал

Постачання неякісних мін: військові звинувачують Міноборони у приховуванні винуватців

Українські військові вважають, що постачання неякісних 120-міліметрових мін на фронт не можна пояснити лише неправильними умовами зберігання, як стверджує Міністерство оборони. Про це повідомив ексвійськовий 103-ї бригади ТрО Віктор Біщук.

За його словами, постачання свідомо бракованих мін на передову є не лише недбалістю або некомпетентністю, а тяжким злочином, що призводить до загибелі військових та втрат територій. За це має бути передбачене покарання.

«Уже видно спроби приховати винуватців і перекласти все на (смішно!!) умови зберігання. Але це брехня і про це нижче. Хлопці просять максимального розголосу цієї ситуації, бо від цього залежать і їхні життя в тому числі», – написав ветеран.

Зі слів військових, як написав Біщук, «все те, що зараз нам пояснюють про ці браковані постріли до 120 мін – брехня від початку і до кінця».

Вони кажуть що основний та додаткові заряди постачаються та зберігаються в герметично запакованих спеціальних пакетах із написом «відкрити тільки перед використанням». Військові запевняють, що постріли вони не відкривають наперед і вже з самого заводу приходять бракованими.

Зокрема, проблеми виникають через невідповідність підривників, які використовуються в мінах, призначених для танкових снарядів.

«В танках – більша швидкість, і відповідно, сила удару. В тих, що ми маємо, початкової швидкості міни недостатньо для того, щоб підривник коректно спрацьовував. І ми через дрони бачимо, що часто міни просто не підриваються», – пояснюють військовослужбовці.

Інші проблеми виникають через те, що основні заряди мають зменшений діаметр, через що не щільно входять у міну. Тому під час пострілу залишки вишибного можуть залишатися всередині ствола міномета або вилітати перед ним.

Також проблема виникає через використання неякісних та м’яких матеріалів для виготовлення нижньої частини вишибного заряду.

«В результаті відбуваються не спрацювання. Ще питання до наповнення основного заряду. У мінах котрі падали поруч зі стволом, основний заряд не був згорівший», – зазначили військові.

Унаслідок міни не долітають до цілі на заявлену відстань, а іноді навіть падають поруч із мінометом.

«Це постійне явище і ми не можемо гарантувати навіть приблизне влучання в ціль ! Якщо почнуться активні бойові дії, уявіть, як нам працювати з такими мінами, коли ти стріляєш, і не знаєш, куди вона потрапить? Або ще гірше – потрапить по своїм через значний недоліт», – йдеться у повідомленні.

Військові стверджують, що «умови зберігання мін ні до чого, бо ці постріли приходять до нас неякісними», зокрема вони вироблені з величезним браком.

«І видно, що це не випадковість, це просто недбале ставлення, економія матеріалів і сировини, і все інше. Ці недоліки стосуються не однієї партії з-поміж отих 100 тис. які відкликають, а всіх пострілів, які ми отримували довгий час. Тобто масштаби біди набагато більші», – додали військовослужбовці.

Як повідомляв Львівський портал, нещодавно у Міноборони заявили, що вже три тижні активно розслідують причини нештатного спрацювання 120-міліметрових мін. Використання партії боєприпасів у ЗСУ припинили, міни вилучили для дослідження.

За цим фактом Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження. Через чутливість питання деталі розслідування залишаються закритими.

Вже згодом стали відомі перші результати розслідування. Зокрема головними причинами нештатного спрацювання мін калібру 120 мм спеціальна міжвідомча комісія назвала зниження температури й підвищену вологість.

Ба більше, кореспондентка «ТСН» Юлія Кирієнко-Мерінова, опублікувавши уривок із відповідного розпорядження, заявила, що проблема з неякісними боєприпасами в українській армії стосується не тільки мін калібру 120 мм, але й мінометних снарядів калібру 82 мм.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Facebook/Віктор Біщук

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-11-28 13:14:00