Україна і світ

Як дихати через небулайзер, щоб ефективно вилікувати кашель


Небулайзер — це пристрій, який використовується для лікування захворювань органів дихання.

Він допомагає доставляти ліки безпосередньо в легені через інгаляцію. Та щоб лікувальний процес був ефективним та безпечним, необхідно знати, як правильно підготувати та використовувати небулайзер.

Читайте, як правильно користуватися небулайзером, щоб отримати максимальну користь від процедури — у матеріалі Фактів ICTV.

Що таке небулайзер та які види бувають

Небулайзер – це різновид інгаляторів, який використовують для лікування захворювань нижніх та верхніх дихальних шляхів. Така процедура може допомогти у боротьбі з сухим кашлем, при бронхіті та інших захворюваннях дихальних шляхів.

Небулайзери можна поділити на:

  • Компресорні — принцип роботи полягає у тому, що вони перетворюють рідину на пару завдяки впливу потоків повітря. Пристрій може працювати з різними типами ліків. Він розчиняє рідини, не порушуючи їхню структуру. До недоліків можна віднести доволі великі габарити та шум під час роботи.
  • Ультразвукові — перетворюють ліки на аерозоль за допомогою ультразвукових коливань. Вони не такі шумні, як компресорні, але недоліком є те, що в цьому інгаляторі не можна використовувати препарати, які руйнуються під впливом ультразвуку (наприклад, гормональні протизапальні ліки, антигістамінні препарати, відхаркувальні засоби). Також деякі моделі не передбачають використання відварів трав та ароматичних олій.
  • Mesh-небулайзери — лікарський розчин, через спеціальну мембрану проникає глибоко  у відділи дихальної системи й рівномірно розподіляється. До переваг також можна віднести розмір — це маленькі кишенькові інгалятори, які можна брати із собою.

Як правильно дихати небулайзером

Проводити назальну інгаляцію небулайзером рекомендується людям, які мають захворювання горла, носа або приносових пазух. Найбільш дієво – вдихати аерозоль через ніс, використовуючи маску або спеціальні насадки. При захворюваннях горла, гортані, трахеї, легень або бронхів, вдихати аерозоль необхідно через рот.

Процедура інгаляції має тривати приблизно 10-15 хвилин. У середньому інгаляції можна проводити до трьох-п’яти разів на день. Яка кількість процедур необхідна саме у вашому випадку — підкаже лікар.

Не можна проводити дві інгаляції поспіль. Після кожної процедури необхідно робити тривалий відпочинок.

Перед використанням небулайзер необхідно правильно підготувати.

Для цього:

  • Заповніть камеру для інгаляцій. Для цього у спеціальний відділ або розпилювач налийте необхідну дозу лікарського розчину. Для інгаляції зазвичай використовують спеціальні лікарські засоби, які попередньо змішують з фізіологічним розчином.

Завжди дотримуйтесь рекомендацій лікаря щодо дозування та виду препарату.

  • Увімкніть прилад після заповнення камери для інгаляцій. Важливо, щоб пристрій працював безперервно протягом усієї інгаляції.

Після увімкнення в паровому інгаляторі почне утворюватися пара (будьте уважні під час використання, температура пари приблизно 40 ℃, тому існує ризик опіків). При використанні компресорного інгалятора утворюється аерозоль кімнатної температури.

Зверніть увагу! Для лікування захворювань носової порожнини вдих і видих потрібно робити саме носом, для цього використовуйте носовий мундштук. При захворюваннях горла, трахеї, бронхів і легенів необхідно застосовувати маску або ротову насадку.

  • Під час процедури стежте за диханням. Потрібно зробити глибокий вдих ротом, потім затримати дихання на 2-3 секунди й видихнути носом. Якщо ви користуєтеся маскою, вона повинна щільно прилягати до обличчя, щоб ліки потрапляли безпосередньо до дихальних шляхів.
як користуватися інгалятором

Фото: pixabay

Як правильно провести інгаляцію небулайзером

  • Утримайтеся від приймання їжі та гарячих напоїв за годину до інгаляції й 30 хвилин після неї.
  • Під час проведення інгаляції сидіть у зручній позі, не розмовляйте й не рухайтеся. Дихання має бути спокійним і розміреним. Одяг повинен бути зручним. Він не має здавлювати горло та сковувати рухи.
  • Інгаляцію дитині необхідно проводити тільки під наглядом дорослих. Обов’язково потрібно використовувати дитячу маску, яка щільно прилягатиме до обличчя. Бажано, щоб вона йшла в комплекті до інгалятора.
  • Після використання слід промити всі знімні частини інгалятора (розпилювач, маску та насадки) під теплою проточною водою та ретельно висушити. Якщо приладом одночасно користуються кілька людей, потрібно продезінфікувати маски перед кожним наступним використанням.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Правильна підготовка, використання небулайзера і знання, як дихати інгалятором — значно підвищать ефективність лікування захворювань верхніх дихальних шляхів і респіраторних інфекцій.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-28 14:04:00