Вшанування жертв Голодоморів, повернення українських дітей з окупації та блокада кордону: головні новини 23 листопада
В Україні сьогодні вшанували пам’ять жертв Голодоморів. Президент Володимир Зеленський та перша леді країни Олена Зеленська поклали колоскові композиції до монумента Гірка пам’ять дитинства.
Литва погодилась фінансувати виробництво українських далекобійних безпілотників, що закріпили у відповідному меморандумі.
23 листопада польські фермери заблокували КПП Медика – Шегині та не пропускають транспортні засоби вагою більше 3,5 тонн.
Що відбулося в Україні та світі за добу 23 листопада 2024 року – читайте далі в матеріалі на сайті Факти ICTV.
- День вшанування пам’яті жертв Голодоморів
- Меморандум Литви та України щодо дронів
- Повернення українських дітей
- Зустріч Трампа з Рютте
- Ситуація на польському кордоні
День вшанування пам’яті жертв Голодоморів
23 листопада в Україні День вшанування пам’яті жертв Голодоморів. Сьогодні українці по всьому світу запалили свічки пам’яті, щоб вшанувати мільйони жертв Голодомору 1932-1933 років та інших періодів голоду (1921-1923 і 1946-1947 років), які влаштовувала радянська тоталітарна влада проти нашого народу.
Президент Володимир Зеленський та перша леді країни Олена Зеленська поклали колоскові композиції до монумента Гірка пам’ять дитинства.
– Четверта субота листопада. День пам’яті жертв голодоморів. У 1921, 1922 й 1923-му. У 1946-му та 1947-му. І в найстрашніші 1932 і 1933 роки, коли свідомо створений режимом голод забрав мільйони життів наших людей. Наш обов’язок – пам’ятати, згадувати й говорити світу правду про жорстокий злочин, про геноцид, який був здійснений проти українців. Світла пам’ять усім жертвам: дорослим і дітям – безневинним жертвам голодоморів, – зауважив голова держави.
Прийшли вшанувати пам’ять жертв Голодоморів прем’єр-міністр Денис Шмигаль, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, предстоятелі церков і лідери та представники релігійних організацій, керівники органів і формувань Сил безпеки та оборони України, військовослужбовці, військові капелани, представники української діаспори.
Меморандум Литви та України щодо дронів
Сьогодні, 23 листопада, було підписано меморандум між Україною та Литвою, у рамках якого країна-партнер фінансуватиме виробництво українських далекобійних безпілотників.
– Це довгострокова угода, в рамках якої вже погоджено перший транш у розмірі €10 млн. Литва спрямовує ці кошти на виробництво української далекобійної зброї, зокрема проєкту Паляниця, – зазначив очільник Міноборони України Рустем Умєров.
Відомо, що меморандум відкриває нові можливості для литовських інвестицій в український ОПК і сприятиме розширенню стратегічного партнерства між країнами.
Повернення українських дітей
Додому повернули трьох українських дітей , які перебували в окупації у Маріуполі та в одній з південних областей. Йдеться про Шестирічного хлопчика, його дворічну сестру та їхні батьків, а також мати з маленьким сином.
Всі вони пережили жахи окупації, ховались від переслідувань окупантів та врешті-решт вижили.
– Молода сім’я з Маріуполя опинилася в епіцентрі війни на самому початку повномасштабного вторгнення. Їхньому старшому сину тоді було лише чотири роки. Виїхати з міста вони не змогли і змушені були залишатися в окупації. У вересні 2022 року народилася донька. Батько сім’ї – військовослужбовець ЗСУ, тому вся родина була під загрозою, – розповів керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
Більше про історію дітей, яких повернули додому, читайте за посиланням.
Зустріч Трампа з Рютте
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч, штат Флорида.
– Вони обговорили низку глобальних проблем безпеки, з якими стикається Альянс. Генеральний секретар і його команда також зустрілися з конгресменом Майком Волтцом і членами команди обраного президента з питань національної безпеки, – йдеться у пресрелізі НАТО.
Ситуація на польському кордоні
23 листопада польські фермери знову заблокували один з пунктів пропуску на кордоні з Україною. Йдеться про КПП Медика – Шегині. Блокування почалось о 10.00 за київським часом і воно не стосується легкових автівок та автобусів.
На територію Польщі протестувальники не пропускають транспортні засоби вагою понад 3,5 тонни. На виїзд із Польщі дозволяють перетнути кордон лише одній вантажівці щогодини.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Станом на 11 ранку, на польсько-українському кордоні знаходилось близько 150 вантажних автомобілів. Протестувальники оголосили, що акція триватиме 48 годин, а також, що можливе продовження.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-23 20:07:00