Україна і світ

Реабілітація військового після інсульту: повернення до активного життя цілком реальне


Шлях до реабілітації після інсульту для 59-річного військового Валерія почався у неврологічному відділенні Кам’янської міської лікарні швидкої допомоги на Дніпропетровщині.

Трохи запізно почався.

Час для тромболітичної терапії був втрачений

У липні 2024-го у Валерія прямо на службі стався ішемічний інсульт головного мозку: змінилася мова та оніміли кінцівки.

Одразу потрапити до лікарні йому не вдалося — завадили обстріли. Тож час для тромболітичної терапії, на жаль, був втрачений.

Лікарі зробили все можливе, щоб стабілізувати стан та зберегти життя Валерія, але функції ходи та користування побутовими речами правою рукою, схоже, вже неможливо було відновити.

Через місяць його з неврологічного відділення перевели до реабілітаційного. У пацієнта був глибокий геміпарез у правих кінцівках.

Крім того Валерій мав і багато супутніх захворювань: гіпертонічну хворобу, ішемічну хворобу серця, встановлений кардіостимулятор та серцеву недостатність.

Уже може підніматися на 2-й поверх

Проте фахівці мультидисциплінарної команди не припиняли зусиль для відновлення пацієнта, та й він сам був налаштований рішуче.

І результат не забарився.

Сьогодні Валерій самостійно може пройти 100 м, під наглядом фізичного терапевта або дружини здатен піднятися на 2-й поверх, звісно, тримаючись за поручні.

Потроху почала відновлюватися функція правої руки.

Зараз команда фахівців із реабілітації працює над покращенням балансу та рівноваги пацієнта. Адже у Валерія зберігається високий ризик падіння. Тому фахівці вчать його правильно падати та підніматися, долати різні перешкоди.

Продовжують працювати і над покращенням функції правої руки.

Реабілітація мусить бути активною

Сам Валерій щодня демонструє рішучість, терпіння і віру в те, що впорається з неміччю.

– Ми дякуємо йому за сміливість, відданість та силу, — ділиться лікарка ФРМ Вікторія Володимирівна.

Вона ще раз наголосила, що реабілітація в Україні повинна бути пацієнтоцентричною, активною, доказовою та доступною для кожного пацієнта безпосередньо в його громаді.

Сучасна реабілітаційна допомога доводить — активне життя після травми або важкого захворювання не просто можливе, воно цілком реальне.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: МОЗ

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-23 15:26:00