Україна і світ

Коли замінювати окуляри контактними лінзами небезпечно – роз’яснення фахівців


Категорично протипоказане використання контактних лінз при будь-яких захворюваннях очей, що зачіпають рогівку або кон’юнктиву. А також при запаленнях повік, за зниженого або підвищеного сльозовиділення.

Глаукома, підвивих кришталика, косоокість (якщо кут понад 15 градусів) – теж пряме протипоказання для використання контактних лінз.

Чи завжди лінзи – найкраща альтернатива окулярам

Ті, хто носять контактні лінзи або лише збираються замінити ними окуляри, назвуть тисячу аргументованих причин, чому це найкраща альтернатива.  Адже в них зручніше займатися спортом та іншими активностями, вони не запотівають, не заважають носити окуляри від сонця та дивитися фільми в 3D.

Проте фахівці настійливо рекомендують дослухатися до застережень, бо вони засновані на багаторічному досвіді, підкріпленому науковими дослідженнями.

Якщо, попри печіння і свербіж в очах, набряк повік, почервоніння очного яблука, ви все ж вирішили не відмовлятися від контактних лінз, вони сприйматимуться організмом як чужорідне тіло і спричинятимуть дискомфорт.

Це може лише посилити симптоми запалення та збільшити термін хворобливого стану.

Ліки і лінзи

Дуже відповідально офтальмологи радять ставитися до застосування контактних лінз, коли приймаєте низку лікарських препаратів. Зокрема сечогінних, засобів проти нежиті, захитування, алергії.

Не можна використовувати контактні лінзи при будь-яких інфекційних захворюваннях, адже інфекція залишатиметься на поверхні лінзи, тож видалити її буде дуже складно.

Не варто вдягати лінзи й під час захворювань, за яких знижується імунітет, як-от туберкульоз чи імунодефіцит внаслідок ВІЛ.

Носіння лінз у цьому стані підвищує ризик різноманітних інфекцій, з якими організму буде важко боротися.

Якщо ви не впевнені, чи можна конкретно вам носити лінзи, обов’язково порадьтеся з лікарем.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви вже їх носите й у вас виник дискомфорт, затуманення зору, зніміть їх якнайшвидше та зверніться до офтальмолога – він допоможе розібратися, що сталося та як діяти далі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-22 19:12:00