Україна і світ

За рухами очей: знайдено новий метод діагностики хвороби Альцгеймера


Нейробіологи Канади і США розробили інноваційний метод ранньої діагностики хвороби Альцгеймера за допомогою спеціальних навушників, які аналізують рухи очей.

Сакади як діагностика

Одним із перших симптомів цієї хвороби є сповільнення рухів очей, тож науковці зосередилися саме на них.

Сакади — це швидкі, мимовільні рухи очей, які дозволяють змінювати фокус зору. Вони відбуваються, коли ми переміщаємо погляд з одного об’єкта на інший, наприклад, під час читання або спостереження за рухомими предметами.

Триває це лише кілька мілісекунд і є важливими для сприйняття інформації, оскільки допомагають нам фокусуватися на деталях.

У людей з хворобою Альцгеймера або іншими неврологічними розладами спостерігається затримка або зменшення точності сакад, що може слугувати показником захворювання.

Чи спрацює метод

Метод ґрунтується на тому, що сакади викликають вібрації барабанних перетинок. Зафіксувати ці зміни можуть чутливі мікрофонами, вмонтовані в навушники.

Дослідники планують протестувати цю технологію на 70 добровольцях: 35 з них мають хворобу Альцгеймера.

Учасники проходитимуть спеціальні тести, щоб перевірити, наскільки точно і чутливо новий метод може виявляти зміни в рухах очей.

Якщо тестування буде успішним, цей підхід може стати революційним у діагностиці хвороби Альцгеймера.

Він обіцяє швидший і простіший спосіб виявлення захворювання порівняно з традиційними методами, що може значно поліпшити раннє виявлення та лікування.

 — Наша мета — створити зручні алгоритми для моніторингу стану здоров’я, які будуть здатні здійснювати безперервний та тривалий контроль, а також виявляти хвороби на ранній стадії, — заявили науковці.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

ДжерелоScience Alert

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-20 18:11:00