Україна і світ

Не чекаючи великих пакетів: Україна пропонує партнерам регулярно розширювати санкції проти РФ

Фото: Getty Images

Україна запропонувала країнам-партнерам ідею з поповнення санкційних списків проти РФ чи Ірану, щоб щоразу не чекати на великі пакети обмежень, за рахунок чого Кремль встигає отримати додаткові кошти.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк.

Пропозиція України партнерам щодо санкцій проти РФ

За його словами, у наступному санкційному пакеті партнерів проти Росії має бути протидія потугам Кремля продавати і постачати зріджений природний газ.

– Якщо його там не буде, це буде несправедливо. Там мають бути серйозні рішення, які не дозволять Росії використовувати тіньовий танкерний флот. Не можна продовжувати оперувати положеннями міжнародного права поза контекстом реалій, – сказав він.

Власюк розповідає, що Україна має “невеличку коаліцію” серед європейських країн, які “більш яструбині” у питанні санкцій – Нідерланди, Данія, Швеція, іноді Німеччина, Польща, країни Балтії тощо.

– І ми з ними максимально проштовхуємо одну ідею. Суть ідеї – не чекаючи на великий санкційний пакет, додати 10-20 позицій в уже наявні санкційні списки. Такий варіант можливий і його не треба називати якимось грандіозним санкційним пакетом. Це просто доповнення санкційного списку компаніями і особами. Ця ідея зараз максимально дискутується, певні списки вже підготовлені, – сказав уповноважений президента з питання санкцій.

За його словами, такі списки можуть бути поповнені танкерами, транспортними організаціями, а також, можливо, пов’язаними організаціями із російсько-іранським ВПК чи компанії з третіх країн.

– І наша задача з деякими партнерами з тих, яких я назвав, можливо, до кінця року спонукати всіх партнерів якнайшвидше поповнити або розширити санкційні списки, – пояснює Власюк.

Як працює Україна з партнерами щодо санкцій проти РФ

Владислав Власюк додає, що група Єрмака-Макфола і дії української влади – це два паралельних, але не рівноцінних трека у питанні запровадження санкцій.

– Група Єрмака-Макфола – це аналітична платформа, яку спільно координують Майкл Макфол і Андрій Єрмак. В ній працюють 50-100 експертів, залежно від теми та часового проміжку. Українці, американці, німці, британці, поляки, росіяни, до речі – Сергій Гурієв, Сергій Алексашенко. І в них задача побачити проблему, надати рекомендації і так далі. Але цю групу не можна вважати “українською стороною”, тому що це незалежна структура, у них власна колегіальна думка. А українська сторона – це президент, голова Офісу, МЗС, Мінекономіки, розвідки, громадськість…. У нас своя лінія комунікацій з партнерами, і наша задача переконувати партнерів в столицях інших країн посилювати санкції, звичайно з використанням напрацьованих групою Є-М пропозицій, – пояснює він.

Власюк вказує, що інформація, яку Україна надає іншим країнам щодо спроб РФ обходити санкції, є фактами, які складно заперечити. Втім не усі держави підтримують санкційну політику.

– Інформацію, яку ми надаємо, важко заперечити, бо це факти. Ніхто не хоче бачити участь своєї країни в російському ВПК, якщо навіть вона не підтримує санкції. Не всі підтримують санкції, але бачити на нашій території результати порушення вже введених санкцій теж не хочуть.

І крім цього, є ще одна, скажу так – суперсила. Якщо є регулярні обходи санкцій в певній країні з боку якихось компаній і якщо немає ніякої реакції влади цієї країни, то, скоріше за все, ці компанії опиняться під санкціями партнерів. А це взагалі нікому не сподобається (жодній з країн, компанії яких допомагають обходити санкції, – Ред.), – сказав Власюк.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Раніше Власюк розповів, чому санкції проти тіньового флоту РФ мають складнощі у запровадженні та чи планує Україна самостійно запроваджувати обмеження проти спроб Кремля обходити санкції.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-19 18:28:00