Україна і світ

Ґрунт стає сухішим: супутники NASA зафіксували зниження прісної води на Землі


Супутники NASA показали різке зниження рівня прісної води в усьому світі. Причиною цього може стати глобальне потепління.

Рівень прісної води на Землі зменшився: що це означає

Група міжнародних учених використала дані супутників NASA-German для аналізу рівня прісної води. Показник почав знижуватися з 2014 року, і експерти вже здогадуються, чому так відбувається.

Гідрологиня з Центру космічних польотів імені Годдарда NASA Метью Роделл заявила, що континенти Землі вступили в стійко сухішу фазу. Скорочення світових запасів прісної води почалося з посухи в Бразилії, а потім зміни дісталися і до Європи. 13 із 30 найінтенсивніших посух у світі сталися з 2015 року.

Вчені не виключають, що глобальне потепління може впливати на кількість прісної води – більш високі температури можуть стати причиною екстремальних опадів.

– Проблема, коли відбуваються екстремальні опади, в тому, що вода зрештою стікає, замість того, щоб поглинати та поповнювати запаси ґрунтових вод, – заявив метеоролог NASA Goddard Майкл Босіловіч.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Природа допомагає нам не тільки виживати на Землі, а й вивчати таємниці за межами планети. Нещодавно в космос запустили перший дерев’яний супутник. За словами вчених, цей матеріал відрізняється своєю довговічністю за межами атмосфери Землі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-18 16:12:00