Попри виклики війни: майбутніх медиків досі не навчають переливання крові
Майбутніх медиків досі не готують до переливання крові. За майже три роки повномасштабного вторгнення університетські програми медичних закладів ніяк не змінені. Про це в ефірі телемарафону заявив лікар-анестезіолог 12-ї бригади спеціального призначення Азов НГУ з позивним Світанок.
Переливання на стабпункті
– Раннє переливання крові є нормою в арміях країн НАТО і сприймається як щось очевидне. У нашій армії, на жаль, це поки що далеко від очевидності, – розповів військовий.
За словами лікаря, переливання крові можна робити вже на стабілізаційному пункті, де є лікарі і де можна розмістити обладнання. Світанок зазначив, що його бригада та ще кілька бригад це роблять.
Проблема освіти
Світанок наголосив, що в Україні ніколи не готували і досі не готують лікарів, медиків до переливання крові.
– Тобто наша університетська проблема, наша освітня проблема полягає в тому, що за майже три роки повномасштабного вторгнення університетські програми медичних закладів жодним чином не змінені, – сказав Світанок.
Переливання крові в бліндажі
Анестезіолог зауважив, що масивна кровотеча є найчастішою причиною смерті саме на полі бою.
– Навіть якщо ми врятували бійця безпосередньо з поля бою, то після цього розвиваються такого роду ускладнення, що поранених майже неможливо врятувати надалі, – розповів медик.
За його словами, передові загони, де безпосередньо працюють бойові медики, укомплектовані універсальною групою крові, і вони можуть почати переливання буквально в окопі чи бліндажі.
Крові потрібно багато і негайно
На запитання, чи існує співпраця між Центрами переливання крові в тилу і бригадами, щоб на постійній основі передавати кров, Світанок відповів ствердно.
– Ми співпрацюємо, у принципі не було такого, що в нас не було якоїсь групи крові. Просто трапляються поранення, коли цієї крові потрібно дуже багато, коли вона потрібна негайно, – пояснив Світанок.
Що ж стосується компонентів крові, то, за словами військового, одна зі складнощів полягає в тому, що вкрай складно в технічному плані зберігати, наприклад, тромбоцити. Тому медики в стабпунктах часто потребують цільної крові.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: телемарафон
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-17 13:24:00