Україна і світ

Після трійні народила двійню і теж завчасно: у Львові врятували та виходили новонароджених


Фахівці дитячої лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова вже вдруге допомагають породіллі виходити новонароджених малюків, які з’явилися на світ набагато раніше, ніж треба. Про це співробітники ПМО розповіли на своїй сторінці у Facebook.

Першою була трійня

– 41-річна Марія Хомечко – з Новояворівська Львівської області. Своїх первістків, трійню хлопчиків, народила взимку 2022 року – за три дні до початку війни, – ідеться в повідомленні.

За словами медиків, малюки з’явилися на світ передчасно – на 32 тижні вагітності. Через численні ускладнення діти потрапили до реанімації, де один із синочків Марії, на жаль, помер.

А двох інших хлопчиків тоді перевели в лікарню Святого Миколая – у відділення інтенсивної терапії новонароджених і недоношених дітей. Там фахівцям вдалося врятувати і виходити обох малюків.

Двійня на 30 тижні

– Цього року Марія вагітніє вдруге. Вона знову чекає хлопчиків, але цього разу двійню. І знову народжує передчасно, але ще раніше – на 30-му тижні, – розповіли в ПМО.

За словами лікарів, це сталося через прееклампсію – ускладнення, коли у вагітної сильно підвищується артеріальний тиск, зростає рівень білка і з’являються набряки. Цей стан загрожував життю самої матусі, тому лікарі пологового відділення були змушені виконати кесарів розтин.

Дев’ять днів у реанімації

Як розповіли медики, одразу з пологового залу немовлят забрали в реанімацію. Там малюки пробули дев’ять днів, сім із яких перебували на апараті дихальної підтримки, оскільки легені немовлят були ще незрілими, вони не могли самостійно дихати.

– Крім цього, в обох дітей розвинулася жовтяниця. Вона виникає внаслідок підвищення білірубіну в крові та провокує неврологічні ускладнення, – розповів керівник Центру неонатології лікарні Віктор Бобик.

Щоб уникнути цих ускладнень, фахівці виконували малюкам фототерапію. Це процедура, яка проводиться під спеціальними лампами з синім світлом. Його вплив руйнує білірубін, який потім виводиться з організму разом із сечею.

Годування через зонд

Після реанімації немовлят перевели у відділення патології новонароджених і недоношених дітей. Там хлопчиків годували через зонд, адже самостійно вони ще не могли.

– Поживні речовини вводили через інфузомати. Це дуже точні медичні пристрої, що дають змогу вводити препарати з контрольованою швидкістю та дозованістю, – пояснили лікарі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

За словами медиків, у лікарні Святого Миколая передчасно народжена двійня пробула понад місяць. Фахівцям вдалося успішно виходити і цих хлопчиків.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-17 11:58:00