Відтепер військові можуть змінити місце служби через Армія+: що для цього потрібно
Відсьогодні, 15 листопада, у застосунку Армія+ військовослужбовці ЗСУ можуть подати рапорт на зміну місця служби.
Про це повідомив очільник оборонного відомства України Рустем Умєров.
В Армія+ можна подати рапорт на зміну місця служби
Відтепер українські військові зможуть швидко подати рапорт на переведення в іншу частину. Зазначається, що процес займає близько 15 хвилин.
За інформацією міністра оборони, для подачі рапорту знадобиться:
- військовий квиток або посвідчення офіцера;
- рекомендаційний лист від частини, в яку військовий хоче перейти;
- додатково може знадобитись висновок ВЛК для переведень через стан здоров’я.
Натомість для подачі рапорту на зміну місця служби не потрібна згода від командира, як і Армія ID командира. Адже запит автоматично надсилається в Кадровий центр ЗСУ, де його мають розглянути протягом 72 годин.
В окремих випадках Кадровий центр може напряму звернутися до командирів військових частин за погодженням. Зокрема, для переведення між бойовими або між тиловими бригадами.
Однак, якщо військовий є офіцером або займає офіцерську посаду, то погодження необхідне.
У разі відмови в додатку Армія+ обов’язково вказуються конкретні причини. Наприклад, переведення неможливе для тих військових, які прослужили у своїй частині менш ніж 6 місяців або з моменту попереднього переведення за ініціативи військового минуло менш ніж рік.
Які категорії військових мають право подати рапорт
Згідно з постановою Кабміну від 12.11.2024 №1291, звернутися до Кадрового центру ЗСУ з рапортом на зміну місця служби мають право такі категорії військових:
- Військовослужбовці, які проходять службу у військових частинах тилового та оперативного забезпечення, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, військових частинах резерву.
А також в інших військових частинах Збройних сил, які не належать до військових частин бойового складу військ, усіх родів військ Збройних сил, які мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження служби до військових частин бойового складу військ ЗСУ;
- Військовослужбовці, які проходять службу у частинах тилового та оперативного забезпечення, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, військових частинах резерву.
А також в інших військових частинах ЗСУ, які не належать до військових частин бойового складу військ, усіх родів військ ЗС, які хочуть бути переміщеними для подальшої служби до інших військових частин, які не належать до військових частин бойового складу військ ЗСУ;
- Військовослужбовці, які служать у військових частинах бойового складу військ усіх родів військ Збройних сил, які мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до інших військових частин бойового складу військ ЗСУ;
- Військовослужбовці, які проходять військову службу у військових частинах усіх родів військ Збройних сил, які за висновком військово-лікарської комісії придатні до служби у військових частинах забезпечення, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони.
Але не призначені у своїх військових частинах на посади, що відповідають висновку військово-лікарської комісії, і мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до іншої військової частини.
Підстави для відмови у зміні місця служби
Згідно з постановою Кабміну від 12.11.2024 №1291, у зміні місця служби військовому можуть відмовити за наявності однієї з таких підстав:
- військовослужбовець не належить до жодної з вищеперелічених категорій;
- військовий служить у частині менше ніж шість місяців або менше одного року з моменту попереднього його переміщення за власним бажанням;
- до рапорту не додані необхідні документи.
Будь-які інші підстави для відмови у переміщенні військовослужбовця заборонені.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Додамо, що раніше повідомлялося, що Міноборони України та Генштаб ЗСУ розробляють цифровий сервіс, який спростить переведення військових між частинами.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-15 10:23:00