Косіння, полив та внесення добрив: як підготувати газон до зими
З настанням холодів у господарів виникає питання, як підготувати газон до зими, щоб наступного сезону він був таким же красивим та здоровим.
Life. Факти ICTV розказують, що робити з газоном на зиму та як правильно за ним доглядати в холодний період року — детальніше читайте в матеріалі.
Як підготувати газон до зими
Красивий та здоровий газон — гордість будь-якої садиби. Проте перед настанням холодів господарям треба правильно його підготувати, адже від цього залежить, як добре він переживе зиму та як швидко відновиться навесні.
Розказуємо про основні етапи, які допоможуть підготувати газон до зимового періоду.
- Останнє косіння газону
Останню стрижку трави на газоні потрібно зробити приблизно за два тижні до перших заморозків. Водночас вона не має бути занадто короткою, але й надто довгою залишати її також не рекомендується.
Ідеальна висота для зимового газону — орієнтовно 4-5 см. Така висота дасть змогу траві пережити зиму без пошкоджень і не дасть утворюватися надмірній волозі, що може призвести до гниття коренів.
- Очищення газону від опалого листя та сміття
Перед початком холодів обов’язково приберіть із газону все сміття, а саме — сухе листя, гілки, хвойні голки тощо. Якщо цього не зробити, вони можуть створити щільний шар, який затримуватиме повітря та воду, що своєю чергою може призвести до розвитку грибкових захворювань і гниття коренів.
Перед зимою на газоні не повинно залишатися навіть тонкого шару опалого листя.
- Аерація газону
Важливим етапом підготовки газону до зими є — аерація. Це процес проколювання ґрунту, для того, щоб забезпечити доступ кисню до коренів трави.
Аерація допомагає покращити дренаж та проникнення води в ґрунт, а також стимулює здоровий ріст трави в наступному сезоні. Зробити її можна за допомогою спеціальних аераторів або звичайних вил.
- Внесення добрив для зимівлі
Для того, щоб газон навесні зберіг свою здорову зелену поверхню, потрібно його на зиму добре підживити.
Для цього внесіть спеціальні осінні добрива з низьким вмістом азоту, але з високим вмістом калію та фосфору. Ці компоненти допоможуть траві зміцнити кореневу систему та підготуватися до зимових холодів.
Зверніть увагу! Азотні добрива на цей період додавати не рекомендується, оскільки вони стимулюють ріст трави, що може зробити газон вразливим до морозів.
- Полив перед заморозками
Перед тим, як температура опуститься нижче нуля, обов’язково полийте газон. Це важливо, тому що добре зволожений ґрунт менше промерзає, що допомагає зберегти кореневу систему трави здоровою.
Не поливайте газон під час заморозків, оскільки надлишок води на поверхні може призвести до утворення льоду, що негативно позначиться на траві.
- Мульчування газону
Якщо зима у вашій місцевості буде дуже холодною, тоді додатково можна застосувати мульчування газону. Для цього використовують такі матеріали, як солома або січена трава.
Мульча допоможе захистити траву від холодів і утримає вологу в ґрунті. Проте важливо, щоб мульчувальний шар не був надто товстим, інакше газон може задихнутися.
Що робити з газоном на зиму
Окрім правильної підготовки газону до зими, важливо також пам’ятати про основні етапи догляду:
- Уникайте зайвого навантаження на газон, адже зима — це період, коли трав’яний покрив стає дуже вразливим. Намагайтеся не ходити по газону, особливо коли він покритий памороззю або снігом. Це може призвести до появи слідів та пошкоджень навесні.
- Не накопичуйте сніг в одному місці — якщо на газоні утвориться велика кількість снігу, це може спричинити утворення снігової плісняви. Щоб цього уникнути, рівномірно розподіляйте його по ділянці.
- Регулярно оглядайте газон — це дасть змогу уникнути значних пошкоджень, таких як грибкові захворювання або зимова гниль, та вчасно вжити заходів для відновлення покриття.
Отже, знаючи методи, як підготувати газон до зими, ви без проблем збережете здоровий та красивий трав’яний покрив до наступного сезону.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Завдяки простим порадам, ваш газон із легкістю переживе зиму та порадує зеленою соковитою травою навесні.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-06 10:27:00