Україна і світ

Називала армію РФ варварською та нелюдською: що казала Гарріс про Україну та війну

Фото: Getty Images

Кандидат у президенти США Камала Гарріс, а також чинна віцепрезидентка країни, ймовірно, продовжить курс чинного глави Білого дому Джо Байдена у питаннях підтримки України.

Водночас її підхід до зовнішньополітичних питань, і, зокрема, ставлення до Росії, може відрізнятись від того, як це відбувається в адміністрації Джо Байдена.

Факти ICTV зібрали головні заяви Гарріс про Україну.

Що Гарріс говорить про Україну

Після початку агресії Росії проти України, у 2014 році, коли російські війська окупували Кримський півострів, Гарріс засудила дії Кремля.

За часів передвиборчої кампанії, коли Гарріс балотувалась на посаду віцепрезидента у команді Байдена, колишня членкиня Сенату також засуджувала РФ.

– Незаконна окупація Криму Росією є грубим порушенням міжнародних норм, за якими рухався світ з часів Другої світової, так само, як і підтримка Росією бойових операцій на сході України та кібератаки, – казала вона.

У своїх публічних заявах Гарріс також казала, що буде підтримувати Україну на її шляху до внутрішнього реформування.

Так, ще напередодні виборів 2020 року, Камала Гарріс казала, що передвиборчий штаб Байдена-Гарріс зазнає кібератак з боку ботів, контрольованих Росією.

В інтерв’ю для Fox News її спитали, чи дотримується вона думки, що росіяни можуть здійснити кібератаку по ній чи Байдену, на що Гарріс сказала:

– Ми знаємо, що нас вже атакують.

Висловлювання Гарріс про війну в Україні

Перед початком повномасштабної війни Гарріс казала, що США передали до Кремля і особисто Путіна попередження, що в разі вторгнення в Україну, США готові ввести “безпрецедентні санкції” проти Росії.

Таку заяву віцепрезидентка зробила в інтерв’ю CBS News, хоча формально на той момент її посада не передбачала коментарів про зовнішню політику країни.

Згодом вона повторювала слова про санкції та “економічні втрати” для Росії, якщо російська повномасштабна агресія матиме місце.

Вже після того, як регулярні війська РФ все ж рушили через український кордон широкомасштабною навалою, Гарріс на безпековій конференції у Мюнхені казала, що Росію необхідно притягти до відповідальності.

Вона вказувала, що росіян необхідно змусити відповідати, зокрема, за вчинені воєнні злочини, а також вказувала, що армія РФ завдає удари по цивільних об’єктах.

Гарріс також згадувала про удар російської армії по пологовому будинку в Маріуполі, що є детально задокументованим воєнним злочином.

Ба більше, чинна віцепрезидентка США давала характеристику діям армії РФ в Україні, як “варварські та нелюдські”.

– У справі про дії Росії в Україні ми перевірили докази. Ми знаємо законодавчі норми. І безсумнівно, це злочини проти людства, – казала Гарріс.

Також американська політикиня вказувала, що агресія РФ у таких масштабах підважує міжнародні правила і норми, які мали усталений характер після завершення Другої світової війни. В її словах лунали і попередження для інших країн, що у ситуації, коли агресії Росії не будуть протидіяти, інші агресивні лідери можуть наслідувати приклад Путіна.

У традиційній для багатьох західних політиків манері, Гарріс також вказувала, що США будуть підтримувати Україну “стільки, скільки потрібно”.

Водночас коли Конгрес США після шестимісячного зволікання все ж ухвалив підтримку для України на понад $60 млрд, Гарріс похвалила рішення конгресменів, яких якраз раніше і критикувала за це затягування допомоги.

На перших і єдиних дебатах між Гарріс і кандидатом від Республіканської партії Дональдом Трампом, віцепрезидентка США захистила дії своєї адміністрації від звинувачень республіканця.

– Якби Дональд Трамп був президентом, Путін сидів би зараз у Києві. Зрозумійте, що це означає, тому що порядок денний Путіна стосується не лише України. Зрозумійте, чому європейські союзники та наші союзники по НАТО так вдячні, що ви більше не президент, і що ми розуміємо важливість найбільшого військового альянсу, який коли-небудь знав світ, яким є НАТО, – заявила Гарріс про Україну.

Тоді вона вказала, що якби не Білий дім за головування демократів, то Путін виграв би війну і “придивлявся б на решту Європи, починаючи з Польщі”.

Що Гарріс говорить про кінець війни в Україні

Під час першого Саміту миру, який проходив у Швейцарії 15-16 червня, Камала Гарріс сказала, що США дотримуються ідеї “справедливого і міцного миру” для України.

На полях саміту Гарріс додала, що Білий дім планує і в майбутньому захищати демократичні цінності та протистояти диктатурам на кшталт тієї, яка є в Росії.

Водночас вона назвала вимоги Путіна щодо відмови України від чотирьох областей “вимогами капітуляції”, а не спробою завершити війну.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Загалом, позиції Гарріс щодо російсько-української війни та миру багато в чому співпадають з позицією чинного президента Джо Байдена.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-05 22:29:15