Україна і світ

Знижує ризик смерті на 40%: учені запропонували новий режим лікування раку шийки матки


Команда вчених Університетського коледжу Лондона під час третьої фази клінічного випробування нового методу лікування раку шийки матки показала зниження на 40% ризику смерті від захворювання і на 35% зниження ризику рецидиву раку протягом щонайменше п’яти років.

– Нова схема лікування раку шийки матки є найбільшим досягненням у боротьбі з цим захворюванням за останні 25 років, – йдеться в повідомленні.

У чому суть лікування

Новий план лікування був протестований протягом 10 років на пацієнтах із Великої Британії, Мексики, Індії, Італії та Бразилії. Він включає короткий курс хіміотерапії перед тим, як пацієнти пройдуть хіміопроменеву терапію – стандартне лікування раку шийки матки, що включає комбінацію хіміотерапії та радіотерапії.

– Ми побачили найбільший приріст виживаності з моменту впровадження хіміопроменевої терапії в 1999 році, – зазначила провідний автор дослідження Мері МакКормак.

За її словами, будь-яке поліпшення виживаності онкологічного пацієнта є важливим, особливо коли лікування добре переноситься та проводиться протягом відносно короткого часу, що дає змогу жінкам відносно швидко повернутися до нормального життя.

Дослідження

У дослідженні взяли участь 500 жінок, які були випадковим чином розподілені для отримання або нового режиму лікування, або стандартного хіміопроменевого лікування. У жодної з пацієнток пухлини не поширилися на інші органи.

Під час наукового експерименту одна група отримала новий режим із шести тижнів хіміотерапії карбоплатином і паклітакселом. Потім була стандартна радіотерапія плюс щотижневий цисплатин і брахітерапія, відома як хіміопроменева терапія. Контрольна група отримала тільки звичайну хіміопроменеву терапію.

Результати

Через п’ять років 80% тих, хто спочатку отримав короткий курс хіміотерапії, були живі, а у 72% рак не повернувся і не поширився. У групі стандартного лікування 72% були живі, а у 64% рак не повернувся і не поширився.

За словами експертів, йдеться про простий спосіб внести позитивні зміни, використовуючи наявні препарати, які є недорогими та вже схвалені для використання у пацієнтів.

– Він уже прийнятий деякими онкологічними центрами, і немає жодних причин, через які його не слід пропонувати всім пацієнтам, які проходять хіміопроменеву терапію для лікування цього виду раку, – зазначають дослідники.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-15 10:23:09