Учені з’ясували, як зросте смертність від хвороб, які людині передають тварини
Експерти американської біотехнологічної компанії Ginkgo Bioworks стверджують, що деякі хвороби, що передаються від тварин до людини, можуть вбити у 2050 році в 12 разів більше людей, ніж у 2020 році.
Чотири найнебезпечніші патогени
В аналізі команди було розглянуто історичні тенденції для чотирьох конкретних вірусних патогенів, до яких відносяться вірус Ебола і вірус Марбург, SARS Coronavirus 1, вірус Ніпах і вірус Мачупо, що викликає болівійську геморагічну лихоманку.
Зазначається, що в дослідження не було включено Covid-19, який спричинив глобальну пандемію 2020 року і, ймовірно, виник від кажанів.
Зараз дивляться
Учені вивчили понад 3 150 спалахів за період із 1963 до 2019 року і виявили 75 побічних явищ у 24 країнах.
Історично значущі епідемії
База даних охоплювала епідемії, про які повідомляла Всесвітня організація охорони здоров’я, а також історично значущі події, включно з пандеміями грипу 1918 і 1957 років.
За словами експертів, унаслідок цих подій загинуло 17 232 людини. За їхніми словами, за означений період епідемії зростали майже на 5% щороку, а смертність зросла на 9%.
– Якщо ці щорічні темпи зростання збережуться, ми очікуємо, що проаналізовані патогени спричинять учетверо більше побічних ефектів і у 12 разів більше смертей у 2050 році, ніж 2020 року, – констатували вчені.
Потрібні термінові дії
Дослідники також припустили, що ці цифри, ймовірно, занижені через суворі критерії включення патогенів в аналіз і виключення Covid-19.
Команда додала, що необхідні термінові дії для усунення великого і зростаючого ризику для глобальної охорони здоров’я, виходячи з історичних тенденцій.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-05 09:01:12