Чи може поліція затримати військового: відповідь адвоката
Нещодавно стався скандальний випадок у Дніпрі, коли патрульні зупинили машину з військовим – білоруським добровольцем ЗСУ Андрієм Безсмертним. Тоді авто бійця обшукали, а самого повезли в диспансер перевіряти на алкоголь та наркотики.
При цьому відомо, що військовий повертався до Дніпра з важкого бойового завдання на Сході. За його словами, автомобіль поліцейські зупинили без жодної причини. Чи може поліція затримати військового та що про це каже українське законодавство – читайте в матеріалі.
Ситуація з військовим та поліцією у Дніпрі: що каже закон
Зараз дивляться
Юрист та адвокат Ростислав Кравець зазначає, що на жаль, така поведінка поліції трапляється доволі часто. Саме у цьому випадку видно, що військовий, ймовірно, контужений. Адже він говорить зі значною затримкою. Тому поліцейські могли сприймати це як стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
В такому випадку поліцейські мали просто поговорити з особою та дізнатися, чи була у людини контузія.
Це було б краще, ніж тягнути військового на медичний огляд і потрапляти в такі неприємні ситуації. Однак тут важко звинувачувати й самих поліцейських, адже вони мали право на затримання.
Чи можуть поліцейські затримувати військових та що про це каже закон
Військовослужбовці, як громадяни, підлягають загальним правилам і законам країни, включаючи правила щодо зупинки та перевірки поліцією.
Загальною практикою є те, що поліція може зупинити будь-яку особу, включаючи військовослужбовців, якщо є підстави вважати, що вона порушує закон (постанова від 29 грудня 2021 р. № 1456 Про затвердження Порядку перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану).
Тому з огляду на те, що військовий говорив із певною затримкою, можна було припустити, що особа може бути у стані алкогольного сп’яніння.
Тому поліцейські діяли за інструкцію. Якби військовий скоїв злочин, цим би займалося державне бюро розслідувань. Однак у будь-якому разі військовий може зателефонувати адвокату, має право на правову допомогу.
Військові та поліція: які ще кейси були на практиці юриста
За словами Ростислава Кравця, часто військовослужбовці звертаються до нього за допомогою з приводу бійок, перевезення незареєстрованої зброї й т.д.
У будь-якому випадку, військовий має право на те, аби звернутися за допомогою до юриста або адвоката (для захисту своїх прав).
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-31 19:53:34