Як зрозуміти, що кішка вагітна – перші ознаки
Зрозуміти, що ваша кішка вагітна, не так вже й просто. Візуально це стане помітно лише десь на 21-25 день. Загалом цикл виношування у кішок в середньому триває 63-65 днів, у випадку сіамської породи навіть менше – до 57 днів.
Визначити, вагітна кішка чи ні, на 100% може лише ветеринарний лікар. Проте є низка ознак, на які можуть звернути увагу і господарі. Факти ICTV зібрали кілька порад, що допоможуть визначити, чекає ваша киця на кошенят, чи вона просто любить попоїсти.
Які бувають ознаки вагітності у кішки
Інтенсивніть прояву цих ознак може відрізнятися залежно від етапу вагітності тварини. Що ж може свідчити про те, що у вашому домі скоро занявчать кошенята?
Зараз дивляться
- Затримка статевого циклу
Якщо кішка регулярно “гуляла” і раптом припинила, цілком можливо, що вона завагітніла.
- Сонливість та збільшення тривалості сну, зменшення активності
Зверніть увагу, якщо ваша улюблениця стала більше спати, менше грати в рухливі ігри та повільніше ходити.
- Зміни в апетиті, вазі і настрої
На початку вагітності кішка може відмовлятися від їжі, потім навпаки їсти навіть більше. У цей час важливо підібрати збалансований корм, що допоможе їй заповнювати нестачу енергії та калорій.
Під час вагітності киця може помітно набрати вагу. Зокрема, живіт до 5-6 тижня стане відчутно більшим, збільшаться й молочні залози, з яких може виділятися секрет. Втім, це може свідчити і про хибну вагітність. У будь-якому разі відвідайте з твариною ветеринара.
Також навіть лагідна тварина може стати агресивною під час вагітності, а незалежна та відсторонена – почати проситися на руки. Це повʼязано з перебудовою організму та гормонами. Щойно киця народить та вигодує кошенят, вона стане такою, як була.
Все, як у людей. У тварин теж буває токсикоз, зазвичай ранковий. Якщо кішка блює частіше і це триває понад 2-3 дні – це серйозний привід звернутися до лікаря.
- Збільшення живота
Зміни будуть помітні навіть на око, але лише за умови, що ваша киця виношує пʼять та більше кошенят. Головне – не намагатися пальпувати живіт тварини самостійно. Недосвідчені в цьому питанні господарі можуть травмувати і малюків, і їхню маму.
- “Гніздування”
Його можна назвати останнім етапом. Якшо ви помітили, що кішка шукає затишне місце, де її ніхто не побачить, то вже зовсім скоро в неї зʼявляться кошенята. За 3-4 дні до пологів температура тіла в тварини знизиться до 37 градусів. У цей час можна помітити, як рухається живіт кішки.
Якщо у вас є підозри, що ваша улюблениця скоро стане мамою, варто пересвідчитися у цьому у ветеринарній клініці. Там не лише є всі методи для точного визначення, а й можна отримати поради щодо догляду за твариною. Так цей період вона перенесе з макисмальним кофмортом.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-30 16:29:52