Україна і світ

У РФ – криза якісної техніки та рекордні втрати танків за жовтень: найголовніші події тижня


За останній тиждень війська РФ продовжували намагатись оточити Авдіївку, навіть попри шалені втрати. Українські воїни ведуть штурмові дії південніше Бахмута та наступають на півдні.

Окрім того, Сили оборони України цього місяця встановили рекорд з кількості знищених російських танків.

Найголовніші події війни протягом тижня – читайте далі в матеріалі.

Зараз дивляться

РФ не припиняє спроб оточити Авдіївку

Як повідомив глава Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш, війська РФ кидають на штурми на південь і на північ від міста все нові й нові сили. Окупанти намагаються з декількох напрямків одночасно знайти шпарини в обороні ЗСУ.

За словами речника Таврійського напрямку Олександра Штупуна, Авдіївка – це найбільша поразка росіян. З 10 жовтня втрати армії Росії у Донецькій області склали 6500 військових.

У британській розвідці назвали втрати загарбників під Авдіївкою – одними із найгірших у 2023 році.

Водночас як вказує військовий експерт Петро Черник, втрати РФ під Авдіївкою ніяк не вплинуть на операції РФ на інших напрямках.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Людский ресурс – їхній головний бойовий потенціал . Вже померло майже 300  000 росіян і якщо треба ще 300 000 кинути, вони кинуть. У росіян наростає криза якісної техніки. Вони вже полуторки (вантажні автомобілі, що вироблялись у 1932-1946 роках, – РЕД.) кидають у бій, але у них немає кризи особового складу, – каже він.

Коментуючи слова координатора зі стратегічних комунікацій Білого дому Джона Кірбі про те, що в найближчі місяці РФ ще може досягти певних тактичних успіхів під Авдіївкою, експерт наголосив, що війна – не лінійна картинка. За його словами, частковий успіх противника – це далеко не перемога, а нормальний процес для війни.

– Конкретний приклад – Арденнська операція нацистської Німеччини 1944-1945 років. Німці зрозуміли, що програють вже після Сталінграду. А коли союзники висадилися у Нормандії, вже на 100% було зрозуміло, що німці програють. Але тим не менше, тоді була погана погода, авіація не могла літати і Німеччина прорвала оборону в бік південно-західної Бельгії на 100 кілометрів. Звичайно, потім все вирівнялося, але факт залишається фактом, – розповів експерт.

Ситуація на Куп’янському напрямку

На Куп’янському напрямку, за даними Генштабу ЗСУ, росіяни продовжують безуспішні штурмові дії.

Командир підрозділу розвідки Сухопутних військ ЗСУ Денис Ярославський зазначив, що війська РФ намагаються захопити стратегічний залізничний пункт Куп’янськ-Вузловий Харківської області.

Петро Черник вказує, що за допомогою штурмів, РФ хоче домогтись, щоб ЗСУ відвели сили і засоби від Бахмута.

– Вони не можуть допустити оперативного оточення міста, тому що Бахмут політичний. Оперативне оточення Бахмута – це персональна поразка Путіна. Він допустити цього не може, тому росіяни концентрують велику силу і засобів на Куп’янському напрямку, бо це зручно там тиснути. В їхньому розумінні ми мали б знімати засоби якраз з Бахмута, – додав експерт.

Водночас Черник наголошує, що всі напрямки фронту загострені, питання лиш в ступені гостроти.

Просування українських військових

На Мелітопольському напрямку Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції. Українські воїни завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту.

Також українські військові продовжують штурмові дії південніше Бахмута Донецької області, завдають росіянам втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.

Окрім того, 25 жовтня, Інститут вивчення війни (ISW) із посиланням на заяви російських блогерів повідомляв про успіхи ЗСУ на лівому березі Дніпра. У повідомленні йшлось, що українські військові нібито висадилися поблизу Підстепного та утримують ділянку дороги, що сполучає Пойму, Козачі Лагері та Кринки.

Втрати РФ

За даними Генштабу ЗСУ, з минулої неділі Росія втратила близько 5250 своїх військових.

Окрім того, українським захисникам вдалось відмінусувати:

  • 94 російські танки;
  • 127 ворожих ББМ:
  • 9 засобів ППО:
  • 9 РСЗВ;
  • 128 одиниць автотехніки противника;
  • 21 одиницю спецтехніки РФ;
  • 156 артсистем;
  • 60 безпілотників;
  • 9 крилатих ракет.

Військовий експерт Олександр Коваленко вказує, що у жовтні навіть попри те, що місяць ще не закінчився, встановлено рекорд за кількістю знищених танків РФ.

– 439. Саме стільки в жовтні було знищено російських танків, що більше за рекорди березня і квітня 2022 року. Варто зазначити, що такий показник було досягнуто внаслідок того, що через загострення наступу танки противника змушені часто виконувати не властиві їм функції, значно збільшуючи шанс їхнього ураження. Пов’язано це з дефіцитом іншої техніки, такої як ББМ і навіть артилерія, – повідомив експерт.

Окрім того, у Держприкордонслужбі повідомили, що 29 жовтня поблизу Авдіївки Донецької області українські прикордонники збили російський літак. За попередньою інформацією, приземлити вдалось штурмовик Су-25.

РФ вдарила поблизу Хмельницької АЕС

Уночі 25 жовтня РФ атакувала Хмельниччину. В Славуті Хмельницької області від вибухової хвилі під час збиття ударних безпілотників Shahed-136/131 постраждали 18 людей.

Під удар під час збиття дронів потрапила і територія неподалік Хмельницької АЕС.

Вибухом було пошкоджено вікна в адміністративно-побутовому та лабораторно-побутовому корпусах.

Через пошкодження ліній електропередачі було знеструмлено 1 860 споживачів у містах Славута та Нетішин Хмельницької області.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зазначив, що той факт, що багато вікон на місці було зруйновано, показує, наскільки це було близько.

– Наступного разу нам не так пощастить, – наголосив Гроссі.

Війна в Україні, ЗСУ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-29 19:00:10