Україна і світ

Які три реформи українці вважають пріоритетними – дані соцопитування

Українці вважають найбільш пріоритетними реформами боротьбу з корупцією, завдання у військовій сфері та реформування судів.

Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного на замовлення Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. Дослідження проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

За даними соціологів, серед населення України дуже відчутним є запит саме на боротьбу з корупцією. Він навіть випередив військові потреби.

Зараз дивляться

Так, 90% респондентів зарахували антикорупційну діяльність до трійки пріоритетних реформ/завдань. При цьому 58% опитаних назвали боротьбу з корупцією завданням №1.

На другому місці за пріоритетністю опинилися завдання, пов’язані з війною: 77% зарахували їх до трійки найважливіших, а 29% – назвали пріоритетом №1.

На третій позиції – реформа судової системи (43%). Водночас найголовнішим пріоритетом її вважають лише 3% опитаних.

Інфографіка: КМІСДо переліку ключових реформ/завдань також потрапили: забезпечення прав людини (26%); реформа правоохоронних органів (21%); реформа прокуратури (8%); реформа митниці (7%); впровадження цифрових технологій і послуг (5%); забезпечення рівності жінок та чоловіків (4%).

Хоча порівняно з 2021 роком ситуація покращилася, проте все одно переважна більшість респондентів (71%) оцінили дії вищого керівництва України з проведення реформ як недостатні. Лише 19% опитаних вважають зусилля достатніми.

Соцопитування проходило упродовж 4-20 вересня 2023 року. Соціологи застосували метод особистих (face-to-face) інтерв’ю з використанням планшета.

Загалом опитано 2005 респондентів старше 18 років. Йдеться про громадян, які мешкають в усіх регіонах України, підконтрольних українському уряду, крім Херсонської і Донецької областей (через ситуацію з безпекою). Статистична похибка такої вибірки зазвичай не перевищує 3,3%.

Варто зазначити, що на початку листопада керівництво Євросоюзу може представити оцінку прогресу, якого досягнула Україна в заявці на членство в ЄС. Щоб розпочати офіційні переговори про вступ, Київ має виконати сім умов, включно із судовою реформою та боротьбою з корупцією.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-26 16:43:50