Лікар про симптоми мігрені: загадковий неврологічний розлад, який вражає переважно молодих
Мігрень – це неврологічний розлад, який зазвичай пов’язують з аномальною діяльністю мозку. Мігрень характеризується частими сильними і пульсуючими головними болями.
Точна причина мігрені до кінця не з’ясована, вважається, що вона пов’язана з генетичними факторами та факторами навколишнього середовища.
Директор і керівник неврології в Nanavati Max Super Specialty Hospital доктор Прадюмна Оук знає про мігрень майже все. Тому його спостереження і рекомендації засновані на власному досвіді.
Зараз дивляться
Доктор Оук уточнює, що зазвичай при мігрені біль охоплює лише одну сторону голови. Напад супроводжується низкою симптомів, таких як чутливість до світла та звуку, нудота та блювання.
– Напади мігрені дуже виснажливі, вони можуть тривати кілька годин, а іноді і кілька днів, – зазначає лікар.
Головний біль при мігрені ускладнює виконання навіть буденних справ. І не варто ставитися до мігрені, як просто до модної болячки дам середнього віку, це реально болісний стан.
Чому виникає мігрень
– Дослідження показали, що спричиняють мігрень зміни в активності певних ділянок мозку, зокрема частини, яка бере участь у регуляції болю, – пояснює Оук.
А от сама активність мозку може раптово змінитися через ряд причин. У кожної людини, що страждає на мігрень, ці причини різні.
У когось – стрес, гормональні зміни, порушення сну, у інших – фактори навколишнього середовища, зміна погоди та навіть певні продукти, що мають сильні запахи, приміром, шоколад чи сире м’ясо.
Невролог зазначає, що часто мігрень є спадковою хворобою. І якщо у когось з близьких родичів фіксувався цей розлад, він може повторитися у нащадків.
Будь-які гормональні коливання теж можуть спровокувати мігрень, особливо у жінок. Іноді на неї страждають вагітні чи ті, хто переживає пре менопаузу через зміни рівня естрогену.
Основні симптоми:
- сильний пульсуючий біль в голові;
- нудота;
- розмитий зір;
- чутливість до світла, шуму або запахів;
- млявість;
- запаморочення;
- поколювання або оніміння обличчя;
- труднощі в мові;
- відчуття холоду або пітливість.
Доктор Оук зазначає, що мігрень може початися в молодому віці і активізуватися в зрілому.
Найчастіше зазнають нападів мігрені люди віком від 20 до 40 років. Однак часто після 45 років симптоми зменшуються і навіть зникають.
Лікування
Невролог підкреслює, ліків від мігрені немає, проте, для полегшення стану призначають безрецептурні знеболювальні і рецептурні препарати при гострих тяжких нападах болю.
– Дієвою є і профілактика – зміна способу життя, уникнення тригерів, – говорить лікар.
За словами невролога, можуть допомогти дотримання регулярного режиму сну, освоєння технік для боротьби зі стресом, виключення з раціону певної їжі.
А взагалі доктор Оук вважає, що ведення щоденника головного болю допоможе відстежити всі тригери з тим, щоб у подальшому їх уникати.
Джерело: Health Shots
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-26 10:38:02