Війна в Україні – західні аналітики спрогнозували дії ЗСУ взимку
Українські війська продовжують контрнаступ на укріплені російські позиції на півдні країни, а Росія із запеклістю атакує Авдіївку Донецької області. Окупанти тримають активну оборону.
Та прихід зими незабаром ускладнить проведення наземних бойових операцій для обох армій, пише видання The New York Times.
Будь-яка війна здебільшого зосереджена на виснаженні: вбити достатньо солдатів супротивника і знищити достатньо його техніки, щоб ворог більше не міг вести бойових дій.
Зараз дивляться
ЗСУ продовжують контрнаступ на укріплення росіян на півдні країни, але темпи просування незначні: у середньому на день вони проходили близько 80 метрів у літній період, йдеться в дослідженні Центру стратегічних і міжнародних досліджень. Попри те, що Україна продовжує контрнаступ, у цій війні явна перевага в тих, хто обороняється, каже Сет Джонс, один з авторів доповіді.
Українці прорвали одну лінію російської оборони в районі села Роботине на півдні. Але за п’ять місяців жорстоких боїв ЗСУ не вдалося домогтися серйозного просування. І Москва не відсиджується в обороні, використовуючи свою головну перевагу – майже нескінченну живу силу.
Так, у районі майже зруйнованого міста Авдіївки розгорнулося найбільше за останні місяці протистояння.
З огляду на інтенсивність бойових дій по всій лінії фронту, військові аналітики загалом погоджуються, що обидві сторони продовжуватимуть боротися за створення сил, здатних проводити наступальні операції.
Україна сподівається, що завдання ударів по командних центрах, складах боєприпасів, лініях постачання і базах, віддалених від фронту, неухильно знижуватиме боєздатність Росії.
Рішення президента США Джо Байдена передати Києву ракети ATACMS дає можливість бити по російських позиціях по всій окупованій території, окрім деяких районів Криму.
Кожен кілометр, який Україна зможе просунути вперед на Півдні, створить нові проблеми для російських військ.
Проте, як зазначають аналітики, цього року Росія виявилася більше пристосованою до умов ведення бойових дій, і вона може спробувати змінити маршрути постачання або використати власну артилерію і повітряно-десантну зброю для протидії українським обстрілам.
Якщо російські війська цієї зими будуть втягнуті в оборону на широкому фронті, тоді вони опиняться на вулиці, мокрі й холодні, вважає аналітик Королівського інституту об’єднаних служб RUSI Джек Вотлінг.
Якщо прицільні удари ЗСУ погіршать матеріально-технічне забезпечення росіян, то обмежена підготовка та польові засоби російських військ можуть максимізувати їхні втрати.
За словами Вотлінга, навіть якщо РФ намагатиметься використати зиму як зброю проти українських цивільних, Київ намагатиметься вивести з ладу російські шляхи забезпечення далеко за лінією фронту і перетворити зиму на зброю проти деморалізованих російських солдатів.
Водночас Джек Вотлінг наголошує, що Росія може мати матеріальну перевагу в найближчі місяці, тому Київ повинен воювати обережно, якщо хоче зберегти ініціативу.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-24 13:03:59