«Паперова армія» в системі документообігу ВЛК буде суттєво скорочена — Наталія Калмикова
У студії телевізійного марафону «Єдині новини» заступник Міністра оборони України Наталія Калмикова розповіла про основні напрямки роботи та першочергові завдання, які їй доведеться реалізовувати й виконувати на цій посаді.
Зокрема, вона наголосила, що кожна людина, яка служить у війську, а також члени її родини — це великий потенціал країни як під час війни, так і після її завершення. Тому нині необхідно переглянути підходи, які є, для того, щоб посилити спроможності Збройних Сил, а відповідно, посилити спроможності держави, тримаючи у фокусі уваги тих, хто безпосередньо захищає нас на лінії фронту.
— З цією метою ми проводимо відповідні зустрічі. Відтак вже була зустріч команди Міноборони з представниками Генерального штабу та Головнокомандувачем ЗС України генералом Валерієм Залужним. Вона була спрямована на синхронізацію роботи з боку оборонного відомства та Генштабу в напрямку підсилення одне одного, щоб кожний мав свою сферу відповідальності, чітко відповідав за неї і давав результат, — підкреслила Наталія Калмикова.
За її словами, позитивні перетворення у війську закладені у самій філософії, з якою прийшов новий Міністр оборони України Рустем Умєров. І для досягнення реальних успіхів Міноборони розраховує на плідну співпрацю як із ЗС України, так і з громадянським суспільством.
— Зокрема, також вже відбулася зустріч з представниками ветеранської спільноти. І такі зустрічі ми плануємо проводити регулярно, долучаючи тих, хто готовий надавати дієві пропозиції в напрямку покращення спроможностей ЗС України як сьогодні, так і на перспективу. Адже ми добре розуміємо, якого сусіда ми маємо. І географічно ми розташовані так, що у нас він буде й надалі. Тому питання оборонної спроможності країни, за що, власне, відповідає Міністерство оборони, особливо у воєнний час, є питанням виживання України та можливості бути демократичною країною. Я вважаю, що філософія Міністра оборони буде оприлюднена ним особисто найближчим часом і, відповідно до цієї стратегії, Міністерство оборони має посилити інституційну спроможність для того, щоб бути лідером в формуванні оборонної політики, — наголосила заступник Міністра оборони України.
Вона також констатувала, що для неї особисто важливо створити систему, в якій людина — українець або українка — будуть готові прийти служити до лав Збройних Сил та добре розумітимуть, що з ними там відбуватиметься, і якою за їхню службу буде взаємність від держави.
Відповідаючи на запитання ведучої щодо актуальних питань, пов’язаних із проходженням військово-лікарської комісії військовослужбовцями, Наталія Калмикова розповіла, що в напрямку покращення роботи ВЛК насправді зроблено вже багато і дуже скоро ці зміни будуть відчутні й дадуть позитивний результат.
— Загалом робота військово-лікарських комісій входить до моєї сфери відповідальності. Адже в цьому випадку йдеться про питання соціального характеру, про шлях людини у війську від моменту, коли вона приходить на службу, до того, що з нею відбувається після звільнення. Найближчим часом зміниться система документообігу. Іншими словами, «паперова армія» буде суттєво скорочена. Вже зараз на фінальній стадії погодження перебувають документи, які регулюють облік військовослужбовців. І після проходження ВЛК та отримання відповідного статусу військовослужбовець одразу відбуватиме до військової частини або ТЦК та СП, а документи в електронному вигляді будуть йти за ним, а не навпаки. Це рішення поки що не є повністю ідеальним. Але таких змін сьогодні дуже потребують люди, які не відновившись повністю після поранень, вимушені чекати на висновки ВЛК, проходячи так звані кола пекла, — поінформувала Наталія Калмикова.
Заступник Міністра оборони також повідомила, що до того, як вона обійняла цю відповідальну посаду, їй довелося бути радником Командування Сухопутних військ з гендерних питань та тривалий час працювати виконавчим директором Українського ветеранського фонду. І її особиста філософія полягає в тому, що кожний має робити все можливе на тому місці, де він є.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
— Наскільки це важко реалізовувати або ні є вже другим питанням. Зараз на новому місці служби я маю глибше зануритися в документи та працювати з людьми і на їхнє благо. Приміром, зробити все можливе, щоб ветеран, повертаючись з війни та служби, передусім мав можливість знайти своє місце у цивільному житті, добре усвідомлюючи, що він там потрібний так само, як і у війську. А для цього він має знайти гідну роботу, або зайнятися підприємницькою діяльністю. Адже зайнятість людини дуже позитивно впливає і на її психологічний стан, і на атмосферу в родині, і на інші соціальні зв’язки. І ми повинні розуміти, що кожний працездатний українець є великою цінністю для нашої країни. Тому, власне, Міністерство оборони нині спрямовує свою політику на створення можливостей для ветеранів, вивчаючи досвід інших країн. Ми маємо швидко досягти того, щоб людина, яка виходить з дверей ТЦК та СП до цивільного життя, мала можливість отримувати необхідну для неї базову інформацію про працевлаштування. А другу частину цієї важливої роботи вже реалізовуватимуть представники ветеранських організацій та члени родин військовослужбовця, які зустрічатимуть його та допомагатимуть адаптуватися у цивільному житті, — підсумувала Наталія Калмикова.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-10-07 09:35:32