Україна і світ

Морські піхотинці здобули право одягнути берет морської хвилі

Напередодні Дня захисників і захисниць України військовослужбовці 37-ої окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ склали важкий іспит та довели право носити берет кольору морської хвилі.

Психологічна смуга перешкод дає змогу перевірити не лише фізичні спроможності воїнів, а і їхню моральну стійкість, вольові якості, силу та прагнення стати морським піхотинцем й уміння працювати в команді.

— Психологічна смуга перешкод є актуальною сьогодні, тому що вона має такі елементи, з якими морський піхотинець стикається під час виконання завдання в реальних бойових умовах. Кандидати були різні за віком і досвідом, більшість з яких вже має реальний бойовий досвід, але на смузі всі вони були єдиним колективом, одним цілим, — зазначив головний сержант бригади Володимир.

— Ті, хто пройшов випробування, після проголошення клятви одягнуть такий жаданий берет морського піхотинця. Після внесення змін до Стандарту підготовки та проведення ритуалу складання Клятви морського піхотинця, берет морського піхотинця можуть отримати також ті військовослужбовці, які гідно проявили себе на полі бою та зазнали поранень.

У загальному ж, до випробування допускалися військовослужбовці, які прослужили в морській піхоті не менше ніж пів року й мають бездоганний послужний список. Перед самим випробуванням кожен мав скласти заліки з фізичної підготовки, тактики застосування підрозділів морської піхоти та знань положень Кодексу морського піхотинця. Усі морські піхотинці долали психологічну смугу зі зброєю та в спорядженні.

За словами інструкторів, головними під час випробувань є воля та бажання через будь-що виконати поставлене завдання й не залишити своїх побратимів — саме ці риси характеру мають бути притаманні військовослужбовцям, які прагнуть отримати право носити штормовий берет.

— Від смуги перешкод почуття дуже позитивні, особливо коли ти вже на фініші, — жартуючи поділився на фініші морпіх Микола.

— Для мене бути морським піхотинцем — це про братерство. Ми тут один колектив, одна сім’я, де кожен завжди підтримає побратима поруч. Саме тому скласти смугу було набагато легше.

Подолання психологічної смуги перешкод посідає особливе місце в системі підготовки морської піхоти, адже вона підвищує моральний дух військових та сприяє адаптації до стресових ситуацій. Важливо, щоб бійці вірили у свої можливості, були мотивованими та готовими виконувати завдання навіть у найважчих умовах.

Військові, які відчувають підтримку та впевненість у своїх побратимах, діють більш ефективно та відважно.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото і відео автора

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-10-01 12:07:47