«Як писати про ветеранів»: створено рекомендації для журналістів
Серед багатьох питань, які виникають у медіаспільноти, чи не найчастішим є таке: як писати та знімати про ветеранів війни з росією?
Тому команда Українського ветеранського фонду (УВФ) разом із ветеранами створили рекомендації для журналістів «Як писати про ветеранів». Презентація відбулася 27 вересня у приміщенні інформаційних партнерів УВФ Starlight Media.
— Відповідальність медіа щодо того, як люди сприйматимуть ветеранів і ветеранок, — величезна. Кожен меседж — не просто слова, а те, що потім перетвориться в дії інших людей. У ветеранах найперше ми маємо бачити людину, а не стигми, лекала, стереотипи. І це — наша спільна відповідальність: акцентувати на людяності, вдячності, демонстрації того, що ветеран є невід’ємною частиною суспільства. Частиною зі знаком «плюс», — зазначила виконавча директорка Українського ветеранського фонду Мінветеранів Наталія Калмикова.
Ветеран, командир добровольчого формування, директор Trauma Medical Solutions Андрій Боднарчук сказав, що рано чи пізно всі опиняться на місці ветерана:
— Війна стосуватиметься всіх — це варто усвідомлювати. І той образ ветерана, який ми сформуємо, стосуватиметься більшості з нас.
На заході був присутній військовослужбовець ЗСУ, співробітник Офісу з підтримки змін Міноборони Максим Колесніков, який звернувся до журналістів.
— Якщо ви зробите зрозумілим для суспільства образ ветерана й після повернення з армії військові зустрінуть повагу та зможуть реалізуватися в цивільному житті — цим самим ви знімете тривожність і страх ветеранів про повернення до цивільного життя, — наголосив військовий.
Виконавча директорка Українського ветеранського фонду Наталія Калмикова додала, що варто просто бути людиною, аби не робити помилок:
— Пам’ятати, що в нас є ворог. І ми маємо захищатися. Берегти людей, які поруч.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото автора
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-09-28 15:35:13