ЗСУ отримали майстерні мобільного обслуговування
Минулого року в Польщі зібрали понад 22,5 млн злотих на безпілотний авіакомплекс Bayraktar TB2. До ініціативи на краудфандинговій платформі долучилися більше ніж 200 тис. людей. Турецька компанія Baykar вирішила безоплатно передати безпілотник ЗСУ. А кошти попросила направити благодійним організаціям. Ініціатор збору журналіст Славомір Сєраковський передав «Повернись живим» 5,13 млн злотих і $600 тис.
— Нам треба робити все, щоб зупиняти разом з українцями російську навалу. Кожен поляк відчуває це і хоче допомогти. Я пишаюся тим, що не тільки наш уряд виділяє на підтримку України кошти, а й люди дають свої особисті. Польща буде з Україною до перемоги. Дякую Фонду, усім громадським і благодійним організаціям, які роблять велику роботу, щоб її наблизити, — зазначила Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч.
За 5,13 млн злотих, або близько $1,2 млн, Фонд придбав у польського підприємства мобільний модульний табір і передав Навчальному центру Сил територіальної оборони ЗСУ наприкінці липня. Ще $600 тисяч пішли на майстерні технічного обслуговування, що їх зараз отримало Командування морської піхоти Військово-Морських Сил ЗСУ і Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.
— Співпраця з компанією Baykar — не просто проєкт, а стратегічний крок, який відкрив нові можливості для підтримки наших оборонців. Ця співпраця не лише забезпечує безпосередній доступ до важливих технічних ресурсів. Вона стала поштовхом для лібералізації законодавства України, системних змін, які знизили митні збори та податки для всіх фондів, організацій і людей, котрі займаються благодійністю. Саме з цієї співпраці ми розпочали зміни, завдяки яким не тільки спецекспортери мають монопольне право на придбання товарів воєнного чи подвійного призначення, але й фонди, — розповіла кризова менеджерка, волонтерка «Повернись живим» і перший заступник виконавчого директора Українського ветеранського фонду Руслана Величко. — Ми вдячні нашим партнерам за їхню підтримку і віримо, що через Міжнародний благодійний фонд «Повернись живим» зможемо зробити ще більше для наших героїв.
У 2022 році «Повернись живим» встановив новий стандарт для благодійних організацій в Україні, отримавши унікальний дозвіл на міжнародну закупівлю товарів військового призначення та подвійного використання, включаючи летальне озброєння. Фонд став першою і єдиною недержавною організацією в Україні, яка придбала комплекс Bayraktar TB2.
Цей історичний крок був підкріплений підписанням Меморандуму про співпрацю з компанією Baykar у серпні торік. Документ не просто формалізує взаємовідносини між двома сторонами, але й відкриває нові горизонти для довгострокової стратегії в області оборонних закупівель.
За словами Руслани Величко, така співпраця не лише розширює можливості для «Повернись живим», але і стає моделлю для інших недержавних організацій, які прагнуть активно долучитися до підтримки оборонних зусиль України. Це партнерство піднімає планку того, як можна ефективно та прозоро залучати недержавний сектор у стратегічні питання національної безпеки.
— Співпраця з фондом «Повернись живим» та Силами оборони України — це не просто бізнес-партнерство, а свідчення нашої непохитної відданості принципам міжнародної безпеки та стабільності, — підкреслив генеральний директор компанії Baykar Халук Байрактар. — Це партнерство не тільки зміцнює Збройні Сили України, але й відображає нашу віру в потенціал інновацій як ключового інструменту для забезпечення глобальної стабільності.
Директор «Повернись живим» Тарас Чмут висловив вдячність народу Польщі, який об’єднався у допомозі Україні, і корпорації Baykar, котра показує приклад підтримки нашої країни у війні.
— Завдяки довірі міжнародних партнерів, їхній впевненості у нашій спроможності компетентно і прозоро використати кошти, ми реалізували цей проєкт і суттєво зміцнили військо України і в плані підготовки основного його ресурсу — людей, і в ефективності використання західної техніки, підтримці її боєздатності, — сказав він.
Майстерні технічного обслуговування, розроблені спеціалістами фонду «Повернись живим», є втіленням сучасних технологічних рішень, створених на замовлення військових. Цей комплекс буде і надалі виготовлятися на замовлення Фонду, адже є інтелектуальною розробкою «Повернись живим». Фонд розширюватиме напрями, де можна використовувати майстерні, та готовий до співпраці з лідерами автопромисловості в Європі та в Україні.
Важливо, що майстерня оснащена не лише стандартними засобами для технічного обслуговування, але і додатковим обладнанням, таким, як маніпулятор, генератор, компресор та мобільний шиномонтаж. Це робить їх універсальними та незамінними для швидкої та ефективної підтримки військової техніки в полі.
Торік Фонд «Повернись живим» придбав для Сил оборони шість таких майстерень. Відтоді їх екіпажі провели понад 1100 ремонтів військової західної автомобільної техніки: американських HMMWV, Cougar, MaxxPro, Oshkosh, турецьких Kirpi, австралійських Bushmaster, британських Mastiff і Husky. Завдяки їм військові фахівці повертають позашляховики і бронетранспортери в стрій безпосередньо на передовій, не чекаючи, поки їх доставлять до стаціонарних майстерень.
— Новий сучасний автомобіль, надійний і комфортний — запорука того, щоб люди працювали якісно, вчасно, ефективно. Ці МТО мобільні й повністю автономні — мають генератор і все необхідне для роботи в полі. Вони обладнані за ескізами тих, хто ними користується, відповідно до їхніх потреб, досвіду і побажань. Наприклад, чітко продумана система зберігання інструментів — усе на своєму місці, тому механік не витрачає коштовного часу на пошук деталей, — розповів співрозробник майстерень технічного обслуговування майор Ігор Сімутін.
— Ми отримали мобільну майстерню, призначену для технічного обслуговування, ремонту, оперативного відновлення справності озброєння та військової техніки всіх видів, зокрема зразків НАТО. Завдяки її обладнанню ці роботи можна проводити за лічені години неподалік лінії фронту, — зазначив офіцер Командування морської піхоти ВМС ЗСУ майор Олег Сотнік. — Така новітня МТО вкрай необхідна нам зараз. Вона значно збільшить можливості та потенціал відновлення військової техніки, яку передають Україні як допомогу партнери, а також пошкодженої української та трофейної російської. Це дозволить Силам оборони продовжувати контрнаступ.
Передані майстерні технічного обслуговування — сучасні й автономні — забезпечать нові можливості для наших захисників.
— Велика їхня перевага — техніку можна відновлювати як у польових, так і в стаціонарних умовах. Майстерні можуть виконувати зварювальні роботи, різати метал, замінювати специфічні деталі, — підкреслив офіцер Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ полковник Іван Дубовський. — Вони ідеальні для відновлення і обслуговування «Хамві». Зараз такі автомобілі є у кожній військовій частині ДШВ. Вони надійні, легкі в експлуатації, невибагливі в польових умовах. Мають хороший захист від мін і стрілецької зброї. Військовослужбовці потребують їх, щоб ми швидше перемогли.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Підготувала Леся Медведенко
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-09-18 12:26:56