У Києві відбулося відкриття Пластового року
У середмісті столиці України пластуни відкрили черговий Пластовий рік. Подія відбулась на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.
Відкриття Пластового року — щорічна мистецько-спортивна акція, на якій пластуни зустрічаються після активного таборового літа для спілкування та відзначення вихованців і дорослих волонтерів.
Пласт був створений у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом у 1907-му, а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. Серед засновників організації були доктор Олександр Тисовський, Петро Франко (син Івана Франка) та Іван Чмола. В основі назви «Пласт» лежить відповідник англійського Scout (розвідник), взятий за прикладом пластунів — козаків-розвідників.
Щорічно акцію відвідують сотні пластунів, їхні друзі, батьки та всі охочі. У програмі: пластовий церемоніал відкриття, відзначення найкращих, квести для батьків та друзів Пласту, співи коло ватри.
— «Пласт» — організація, яка виховує справжніх українців. Вона сприяє їхньому всебічному патріотичному вихованню, — говорить підполковник медичної служби у відставці Валентин Чернишов, батько юних пластунів. — Діти у пластових таборах спілкуються, активно розвиваються та проходять певний вишкіл, який їм стане у пригоді в майбутньому, особливо якщо вони виберуть фах захисника Вітчизни.
«Пласт» — національна скаутська організація України. Мета Пласту — сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує молодь як свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти.
Організатори зазначають, що цьогорічний вибір місця проведення відкриття Пластового року є невипадковим.
— Експозиція музею поступово очищується від елементів радянської пропаганди і трансформується в Меморіальний комплекс. На території музею вручають бойові прапори підрозділам Сил оборони України. Крім того, сучасна експозиція яскраво демонструє перебіг сучасної російсько-української війни, що, зі свого боку, сприяє вихованню молоді, — розповідає координатор заходу старший пластун Михайло Сташук з Ватаги Бурлаків.
— Пласт відіграв визначну роль у моєму житті, — розповідає про свій досвід пластування Олександр Посітко, військовослужбовець Сил територіальної оборони ЗС України. — Головними обов’язками пластуна є: бути вірним Богові та Україні, допомагати іншим, жити за Пластовим законом і слухатись пластового проводу. Усі пластуни неухильно виконують ці обов’язки та навчають інших. Адже пластуни завжди ставали на захист Батьківщини в лавах Української галицької армії (1918–1920), Армії Української Народної Республіки (1918–1920), Української повстанської армії (1942–1960) та інших. У теперішній російсько-українській війні ми також захищаємо Україну.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-09-16 22:41:07