Для отримання коштів США Україна повинна буде проводити реформи – Пенні Пріцкер
Пенні Пріцкер, яка є колишньою міністеркою торгівлі США, 14 вересня була призначена новим спецпредставником Сполучених Штатів в Україні, яка відповідатиме за економічне відновлення України.
Про те, як новопризначена американська планує допомагати Україні відновлювати економіку під час та після війни, а також які в неї є повноваження, чиновниця розповіла в інтерв’ю Європейській правді.
За її словами, її компетенціями передбачені робота з урядом України, з урядом США та послом США в Україні Бріджит Брінкс. Також Пріцкер буде співпрацювати з союзниками США, щоб “спільно прискорити економічне відновлення України”.
Зараз дивляться
– Буде окремий фокус на реформах, що стосуються прозорості та підзвітності відбудови – це зміни регуляторного середовища, правоохоронних органів, судової системи, у сфері боротьби з корупцією, управління держпідприємствами тощо, – додала спецпредставниця США.
Іншою важливою частиною повноважень Пріцкер є робота з приватним сектором.
– Я прагну переконати компанії в різних секторах економіки – в енергетиці, транспорті, логістиці, сільському господарстві, виробництві критично важливих матеріалів та ІТ-технологіях – інвестувати в Україну. Треба, щоби бізнес зрозумів, що зараз є можливості для інвестицій в Україну, – пояснила вона.
Згідно зі своєю посадою Пріцкер також увійде до міжвідомчої донорської координаційної платформи, де буде працювати з урядами держав-партнерів, з Єврокомісією та міжнародними фінансовими установами, а також з приватним сектором.
Крім того, американська посадовиця комунікуватиме з Конгресом США, щоб лобіювати інтереси України.
Разом з тим, каже Пріцкер, президентські вибори у Сполучених Штатах протягом 2024 року не мають стати на заваді стабільної підтримки України, оскільки це наразі є двопартійна підтримка довгострокової допомоги Україні.
– Однак для того, щоби отримувати кошти від Сполучених Штатів, тепер будуть певні умови. Це не повинно дивувати нікого в Україні. Причина – те, що наш уряд хоче бачити, як Україна досягає прогресу в різних сферах. Ми хочемо бачити середовище, сприятливе для приватних інвестицій, – пояснила вона.
До таких умов, каже представниця США, увійдуть прозорість, підзвітність та доцільність використання американських коштів, а також запровадження реформ.
– Йдеться про втілення реформ, необхідних для того, щоб Україна стала членом ЄС та західного торговельного блоку, чого Україна сама прагне, – сказала вона.
Водночас Пріцкер впевнена, що іноземний бізнес почне інвестувати в Україну ще під час війни.
– Економічне відновлення України відбувається вже зараз! Будується житло, інвестується в інфраструктуру, інвестується в енергетику. Україна продемонструвала велику стійкість у воєнний час. А я маю довести гравцям приватного сектора, що є те, у що вони можуть вкладатися вже зараз. Пояснювати, що саме можна робити безпечно, буде великою частиною моєї роботи, – сказала вона.
Спецпредставниця США каже, що приватному сектору необхідно краще розуміти, якою є ситуація в Україні, щоб залучати сюди більше грошей.
За її словами, технологічний сектор в Україні зростає вже зараз, а іншою можливістю для інвестицій є енергетична мережа, яка є спадком радянських часів.
– А тепер вона має можливість трансформуватися за зеленими технологіями. Або погляньмо на сільське господарство. Поза сумнівом є те, що Україна вже здатна виробляти сільськогосподарську продукцію. Але Україні потрібно отримати більшу додану вартість через її переробку. Це потрібно навіть попри безпекові виклики, через загрозу торговельним шляхам, – пояснила Пріцкер.
Також, вважає посадовиця, очевидною є потреба інвестувати у видобуток критично важливих мінералів, яких потребує вся Європа та решта світу. Також зберігається потреба в інвестиціях у транспорт і логістику.
– Звичайно, абсолютно необхідною є потреба у безпеці, а також потрібні програми страхування ризиків, – пояснила вона.
Пенні Пріцкер каже, що працюватиме над “адекватним страхування” від Корпорації міжнародного фінансування США, ЄБРР та Світового банку.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-14 21:29:55