Суспільне мовлення

Не знали нічого один про одного: історія подружжя морпіхів, які пів року провели в полоні

Подружжя морпіхів — Валентина і Євген Струтинські обороняли Маріуполь. У квітні минулого року потрапили в полон. Там провели близько пів року. 21 вересня Валентину звільнили з полону, а через місяць — її чоловіка Євгена. Весь цей час вони не бачились і нічого не знали один про одного. Після полону подружжя пройшло реабілітацію і обоє повернулися на службу. Зараз Валентина та Євген очікують на дитину.

Повномасштабна війна застала Валентину в Маріуполі. Там вона у складі 36 бригади морської піхоти перебувала з грудня. Її ж чоловік на той момент був звільнений в запас з військової служби. Але він мобілізувався і 26 лютого приїхав в Маріуполь до дружини. 36 бригада морської піхоти, де проходили службу військові, тримала оборону на металургійному заводі імені Ілліча та “Азовмаші”.

Подружжя морпіхів. Фото з архіву родини Стуртинських

12 квітня вони потрапили в російський полон. Валентина Струтинська провела в російському полоні майже пів року. Спочатку в Оленівці, потім Таганрозі, Бєлгородській області та Курській.

“Якщо говорити про ставлення, то воно погане і до жінок, і до чоловіків. У Таганрозі за трохи більше ніж місяць я втратила близько восьми кілограм, я дуже схудла, тому що це жахливо було, це просто людей морили голодом”, — каже Валентина Струтинська.

“Там де я був, то я на обмін приїхав 56 кг”, — додає Євген Струтинський.

Валентина та Євген Струтинські

Валентина та Євген Струтинські. Суспільне Львів

Близько пів року Валентина і Євген не знали нічого про одне одного. 21 вересня Валентина потрапила у список 215 полонених, яких повернули додому в результаті обміну.

“Перше бажання було подзвонити до мами і дізнатися, чи чоловіка мого обміняли, тому що я постійно сиділа в літаку і прислухалася, чи немає його прізвища, оскільки там була перекличка, всіх по списку перевіряли – чоловіка не було”, — говорить військовослужбовиця.

А через місяць, 29 жовтня, звільнили з полону і її чоловіка. Невдовзі подружжя повернулося на службу. Зараз у них відпустка. Валентина та Євген приїхали до Східниці відновитися та відпочити. Реабілітацію для них організував благодій фонд “З янголом на плечі”.

Валентина та Євген у Східниці

Валентина та Євген у Східниці. Суспільне Львів

Також там відпочиває і подруга військової Валентина Зубко. Вони познайомилися в російському полоні, перебували в одній камері, в один день їх звільнили. Валентина Зубко — військова медикиня. Дівчина — з Черкащини. У Маріуполь потрапила у 2019 році, там і зустріла повномасштабне вторгнення. Спочатку медики рятували поранених у госпіталі, але після того, як його розбомбили – перейшли на завод Ілліча, де продовжували лікувати поранених. Так було до 12 квітня, тоді Валентина потрапила в російський полон.

“Жінки і поранені здавалися останніми. Це була вже ніч, нас вивезли камазами до певної точки і стояв такий коридор з військових, вони світили на нас прожекторами, наставлені були на нас автомати – це як якась інша реальність, ти не можеш усвідомити, що це може бути з тобою”, — говорить Валентина Зубко.

Валентина Зубко

Валентина Зубко. Суспільне Львів

Зараз Валентина продовжує свою військову службу у Вінниці. А цей тиждень проводить у Східниці на оздоровлені.

Захисниці після полону проходять реабілітацію у Східниці

Захисниці після полону проходять реабілітацію у Східниці. Суспільне Львів

Загалом за підтримки Благодійного фонду “З Янголом на плечі” реабілітацію у Східниці пройшли близько 40 жінок, які пережили полон, розповідає волонтерка фонду Любов Качур.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram


Джерело: Суспільне мовлення України