Після деокупації за рік до Тростянця повернулося 95 відсотків мешканців — Юрій Бова
Про це мер Тростянця, що на Сумщині Юрій Бова розповів у інтерв’ю кореспонденту АрміяInform.
Він акцентував, що попри те, що під час російської окупації (до 25 березні 2022 року — ред.) більшість жителів міста виїхали, а руйнувань зазнало, за його словамиблизько 1200 об’єктів інфраструктури, тисячі житлових будинків і пошкоджено понад 200 різних соціальних об’єктів, йдеться про школи, лікарні, дитсадки та інші, наразі відбудовано понад 50 відсотків усіх пошкоджених будівель та майже всі жителі Тростянця повернулися додому.
— Я не маю чіткої цифри, скільки жителів Тростянця виїхало, скільки повернулося, але зараз я бачу, аналізуючи кількість працівників на підприємствах, соціальних об’єктах, у лікарнях, в школах, що 95 % жителів повернулися. І це, щоб ви розуміли, за 35 км від кордону з рф. Тобто це означає, що ми робимо все правильно, що ми правильно розставили акценти, й люди щодня бачать у соцмережах, що ми щось робимо, допомагаємо, відкриваємо, цим самим ми «витягуємо» людей з-за кордону, — сказав Юрій Бова.
Він навів приклад медичних працівників у лікарні. У якій до широокмасштабного вторгнення працювало 400 працівників.
— На момент звільнення міста у лікарні залишалися 15 працівників, всі решта виїхали. Нині вже повернулася 395 працівників. Тобто майже всі повернулися на місце й надають послуги людям, — зазначив очільник міста.
Він пояснив, що усе завдяки тому, що фактично наступного місяця після звільнення міста, вони не просто прибрали в будівлі лікарні, а вже вставляли вікна.
— У нашій лікарні було 420 розстріляних вікон. Коли після деокупації нам однією з перших подзвонила Анна Гулевська з «Сілаб Ukraine», повідомила, що в них є 100 тисяч грн і вони можуть нам їх передати, я попросив засклити вікна в лікарні. Так, ми зробили спочатку один поверх, і там уже через два тижні лікарі приймали пацієнтів. І так поверх за поверхом ми відновлювали лікарню. Приходили інші люди, які хотіли допомогти, за ними інші. Пішла, так би мовити, ланцюжкова реакція. Тобто неважливо, які в тебе кошти, важливо вчасно приходити й допомагати. Я ніколи не кажу, що якийсь великий проєкт важливий, а маленький ні. Бо навіть маленька ініціатива дуже важлива. Кожна піщинка допомоги лягає в цеглину нашої відбудови, — сказав мер Тростянця.
Також він зазначив, що люди повертаються по-перше, бо своя земля все одно рідніша, хоч як би гарно десь було. По-друге, дуже важливою у цьому питанні є медійна складова, тобто повне висвітлення роботи, яка ведеться в місті щодо відбудови.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
— Коли місто показує, що кожного дня щось відбудовується, ремонтується, людей, які душею з нами, все одно тягне додому. Такою є людська природа. Тому важливо постійно мати майданчик спілкування зі своїми жителями, які там, за кордоном. Давати їм приклад, ну і, звісно, це реальні об’єкти, які відбудовуються, а не просто піар-акція. Адже найкраще може спонукати людей на повернення — умови проживання в місті, про які розповідають їм їхні друзі, колеги, які повернулися. Які розказують, що гуляють по парку, ходять у лікарню, діти навчаються в школі. У нас у місті, яке було в окупації до 25 березня, наприкінці травня вже можна було дітей відводити в школу, також у нас працювали кілька дитячих садків — були чергові групи. Адже батькам потрібно було йти на роботу й потрібно було дітей хоча б на півдня залишити в дитсадку. І ми створювали ці умови, — сказав Юрій Бова.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-08-20 18:01:04